Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Як закон «про реєстрацію на окупованих територіях» спростить кримчанам доступ до державних послуг

21 / 10 / 2021

21 жовтня на пленарному засіданні Верховної Ради заплановано розгляд у другому читанні законопроєкту №4564 про спрощення реєстрації місця проживання мешканців окупованих територій України.

Цим законопроєктом пропонується наділити Державну міграційну службу України повноваженнями видавати мешканцям окупованих територій документи, які посвідчують особу і вносити в них відомості про реєстрацію. Також проєкт закону встановлює чіткий перелік документів, які необхідно надати для внесення відомостей про реєстрацію місця проживання.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, його ухвалення значно спростить мешканцям окупований територій Криму та Донбасу доступ до української медичної допомоги, адміністративних послуг, реалізації права на освіту, отримання банківських послуг тощо. 

Як зазначила у коментарі QirimInfo юристка КримSOS Анастасія Калініна, ухвалення цього законопроєкту вкрай важливе для мешканців окупованих територій. За її словами, зараз цим людям при видачі нових або заміні старих документів не вказують реєстрацію місця проживання. 

«Їм не вказують у документах місце реєстрації, оскільки видача паспортів громадянам України здійснюється у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП) місцевих органів влади. Ці органи не мають повноваження видавати документи мешканцям окупованих АР Крим та м. Севастополя. А в Криму ЦНАПів поки що немає», — сказала Анастасія Калініна.

За її словами, у мешканців окупованих територій є теоретична можливість внести реєстрацію в документи у Державній міграційні службі України. Проте зараз ця процедура чітко не прописана і вимагає надати багато документів. Відсутність у документах відмітки про реєстрацію, каже юристка, значно ускладнює життя мешканців окупованих територій.

«Це питання дуже назріле. Воно найпоширеніше, з яким звертаються кримчани на “гарячу лінію” КримSOS. Наприклад, дитина приїжджає на материкову частину України після 11 класів у Криму вступати до українського вишу за спрощеною процедурою. Їй потрібно отримати паспорт, але дитині не ставлять “прописку”. Але вона потрібна цим дітям, аби отримати пільги. Або інший випадок: кримчанину потрібно отримати українські водійські права, без відмітки про реєстрацію людина не може цього зробити. Або коли потрібно укласти декларацію із сімейним лікарем — без “прописки” це неможливо», — сказала Анастасія Калініна.

За її словами законопроєкт №4564 більш чітко уповноважить Держану міграційну службу України реєструвати місце проживання мешканців окупованих територій.

КримSOS закликає народних депутатів України ухвалити Проєкт Закону №4564.

Також нагадаємо, що наша команда разом з шістьма іншими громадськими організаціями закликала Верховну Раду України ухвалити законопроєкти про захист бранців Кремля та їхніх родин (№6104, №6105 та №6106).  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті