Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ми громадська організація «КримSOS». Наша місія – деокупація Криму та реінтеграція півострова.

Наша діяльність спрямована на висвітлення незаконності окупації Криму та репресивної політики РФ стосовно кримчан, підтримання зв’язків півострова з материковою Україною, а також консолідацію українського суспільства через захист прав, свобод та iнтepeciв внутрiшньо перемiщених осiб (ВПО) й інших людей, котрі постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході України та в Криму.

Проте з плином часу сфера нашої діяльності розширювалась. До сьогодні ми пройшли шлях розвитку від ініціативи, що надає екстрену допомогу внутрішньо переміщеним особам, до експертної організації, що займається питаннями окупованого Криму та координує громадські рухи й ініціативи з питань ВПО.

КримSOS створено волонтерами як сторінку на Фейсбуці в перший день російської окупації півострова –
27 лютого 2014 року, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму.

ЩО МИ РОБИМО?

Внутрішньо переміщені особи

Адвокація питань, пов’язаних із ВПО, на національному та міжнародному рівнях.
Моніторинг та аналіз дотримання прав ВПО.
Юридичні консультації та супровід судових справ.
Соціальна та гуманітарна допомога, психологічна та інтеграційна підтримка.
Розвиток волонтерських ініціатив та спільнот

У Волинській, Рівненській, Львівській, Тернопільській, Житомирській, Київській, Чернігівській та Полтавській областях ГО «КРИМСОС» надає внутрішньо переміщеним особам наступні послуги:

  • всебічну допомогу в працевлаштуванні та самозабезпеченні ВПО та постраждалого населення;
  • безкоштовний супровід на всіх етапах працевлаштування;
  • консультації щодо складання та актуалізації резюме, підготовки мотиваційного листа, підготовки для співбесіди;
  • супровід у грантових програмах для започаткування чи відновлення власної справи.
Постраждалі внаслідок збройних конфліктів та Революції Гідності

Підтримка родин Героїв Небесної Сотні, сімей медиків та журналістів, які загинули на Сході України, та сімей, загиблих на сході захисників України, в яких виховуються троє та більше дітей

Окуповані території

Адвокація повернення Криму й актуалізація питання півострова на національному та міжнародному рівнях.
Моніторинг та аналіз порушень прав людини в Криму.
Інформаційний центр QirimInfo – моніторинг та оперативне розповсюдження новин про Крим.
Підтримка та захист постраждалих від репресій.

КОНТАКТИ

Гаряча лінія:

Юридичні питання (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber):
+38 096 224 01 23
+38 063 077 16 19 (для дзвінків та повідомлень на месенджери)
+38 095 277 53 55 (для дзвінків та повідомлень на месенджери)

Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників (WhatsApp, Signal):
+38 095 931 00 65

«Гарячі лінії» КримSOS працюють з 9:00 – 18:00 з понеділка по пʼятницю, субота і неділя – вихідні дні.

ОФІСИ КРИМSOS
Графік роботи наших офісів:
Тимчасово прийом в офісах не ведеться

 

Офіс в Києві:
Тимчасово прийом в офісі не ведеться

E-mail

help@krymsos.com (для звернень та офіційного листування)
news@krymsos.com (для ЗМІ)

Наші партнери

АГЕНТСТВО ООН У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ (УВКБ ООН)

АГЕНТСТВО ООН У СПРАВАХ БІЖЕНЦІВ (УВКБ ООН)

Утворене в 1950 році Генеральною Асамблеєю ООН. В Україні УВКБ ООН веде діяльність з 1994 року.

Напрямки діяльності: лобіювання розвитку ефективної системи захисту біженців, внутрішньо переміщених осіб, осіб без громадянства та законодавства відповідно до міжнародних стандартів; забезпечення захисту всіх осіб, якими опікується УВКБ ООН, зокрема забезпечення для біженців повного та безперешкодного доступу до території та процедури надання притулку і правового захисту від примусового повернення; досягнення довготривалих рішень для біженців, включаючи збільшення можливостей переселення у треті країни, покращення умов місцевої інтеграції та допомогу в добровільному поверненні біженців; захист права отримання притулку у контексті змішаних міграційних рухів; боротьба з безгромадянством, спричиненим, між іншим, і розпадом Радянського Союзу; надання правової, матеріальної та соціальної допомоги біженцям, шукачам притулку, внутрішньо переміщеним особам, особам без громадянства; навчання представників державних органів та неурядових організацій; інформаційні заходи, спрямовані на посилення захисту біженців та боротьбу проти расизму та ксенофобії.

Веб-сайт: www.unhcr.org.ua

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ

Утворене 9 грудня 2010 року як один з органів у системі центральних органів виконавчої влади.

Напрямки діяльності: зайнятість населення та трудова міграція, трудові відносини, соціальний захист, соціальне обслуговування населення; питання сім’ї та дітей, оздоровлення та відпочинок дітей, а також захист прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну; забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, попередження насильства в сім’ї та протидія торгівлі людьми; усиновлення та захист прав дітей; гуманітарна допомога.

Веб-сайт: www.mlsp.gov.ua

ДЕРЖАВНЕ ПІДРИЄМСТВО "КРИМСЬКИЙ ДІМ"

ДЕРЖАВНЕ ПІДРИЄМСТВО “КРИМСЬКИЙ ДІМ”

Утворене за Розпорядженням Кабінету міністрів України від 16 травня 2014 року. Підприємство входить до сфери управління Міністерства культури України.

Напрямки діяльності: забезпечення захисту прав і свобод громадян України, у тому числі корінних народів та національних меншин, на тимчасово окупованій території України, сприяння у задоволенні їх політичних, інформаційних, освітніх, наукових, національно-культурних та духовних потреб.

РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ДОПОМОГИ ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

РЕСУРСНИЙ ЦЕНТР ДОПОМОГИ ВИМУШЕНИМ ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ

Утворений у 2015 році й об’єднує Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, ГІ «КримSOS», проект «Без кордонів», ГО «Центр Соціальна Дія», ініціативу «Дім друзів», ГО «Центр громадянської просвіти «Альменда», ГО «Центр зайнятості Вільних людей”, ВБФ «Право на захист», БФ «Рокада», ГО «Кримська діаспора», ГО «Центр громадянських свобод», Програма Розвитку ООН (ПРООН).

Напрямки діяльності: поєднання зусиль громадських ініціатив та органів державної влади у вирішенні проблем вимушених переселенців; співпраця з міжнародними організаціями; задоволення гуманітарних та правових потреб вимушених переселенців; підготовка пропозицій до нормативно-правової бази та рекомендацій щодо розробки та втілення довготермінових стратегій допомоги вимушеним переселенцям та їхньої інтеграції; забезпечення прав і свобод вимушених переселенців та громадян України, котрі знаходяться на окупованих територіях, здійснення аналітичної діяльності.

Веб-сайт: www.pereselennya.org

БУДИНОК ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ

БУДИНОК ВІЛЬНИХ ЛЮДЕЙ

Утворений у серпні 2015 року й об’єднує KримSOS, Восток SOS, Новий Донбасс та Центр зайнятості Вільних Людей для допомоги внутрішньо переміщеним особам у форматі «єдиного вікна».

Напрямки діяльності: юридичні та психологічні консультації, гуманітарна допомога та професійні поради з питань пошуку роботи і працевлаштування.

Наші донори

УВКБ ООН

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) — агентство системи Організації Об’єднаних Націй, що займається захистом та підтримкою біженців, сприяє їх місцевій інтеграції, добровільному поверненню на батьківщину чи переселенню до третьої країни.