Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: кримськотатарські політв’язні в СІЗО зазнають утисків за релігійною ознакою

30 / 03 / 2023

Жертви політично вмотивованих переслідувань, які є кримськими татарами, зазнають утисків за релігійною ознакою в СІЗО № 1 міста Сімферополя. Про це Голова Правління КримSOS Олексій Тільненко розповів у інтерв’ю QIRIM News.

«Дуже часто, наприклад, особливо те, що стосується кримських татар – їх підселяють до немусульманських співкамерників, які, відповідно, чинять тиск на них, у зв’язку з тим, що це інша релігійна традиція… Плюс до цього, звичайно, ті [кримські татари – ред.], які дотримуються більш-менш своїх релігійних переконань, вони дуже часто недоїдають, як би це не було сумно казати. Бо, відповідно, той раціон, який їм пропонується, вони не можуть вживати через релігійні переконання», — каже Олексій Тільненко.

Наразі щонайменше 150 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму перебувають за ґратами. Крім того, є люди, щодо яких відсутня будь-яка інформація, навіть про місце їхнього утримання та факт повідомленої підозри. 

Крім утисків і тортур, політв’язням у Криму не надають належної медичної допомоги. Так, наприклад, життя ув’язненої громадської журналістки Ірини Данилович опинилося під загрозою. 21 березня вона оголосила сухе голодування до «початку лікування. чи біологічної смерті».

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас