Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Свідчив з мішком на голові: адвокат Микола Полозов опублікував новий лист політв'язня Нарімана Джеляла

17 / 09 / 2021

Російський адвокат Микола Полозов опублікував новий лист заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, заарештованого силовиками з ФСБ за підозрою у «диверсії».

У цьому листі, датованому 6 вересня, політв’язень, серед іншого розповідає про те, що йому знову вдалося поспілкуватися з іншим фігурантом цієї справи — Асаном Ахтемовим. Молодий чоловік знову підтвердив, що його катували російські силовики, вибиваючи з нього потрібні свідчення. Також Ахтемов заявив, що він не здійснював диверсії.

«- Асан … я повинен знати: Ви зробили те, у чому Вас звинувачують?

Тут Асан заговорив інакше, надривним голосом з явною сильної емоцією.

– Наріман, ти ж знаєш, що я б ні за які гроші не погодився таке зробити!.. Змусили .. Погрожували щось зробити сім’ї», — передає у своєму «тюремному щоденнику» діалог з Асаном Ахтемовим Наріман Джелял.

Також в розмові Ахтемов сказав, що російські силовики погрожували йому розправою, якщо він буде вимагати незалежного адвоката.

У своєму листі Наріман Джелял також повідомив, що він відмовився давати свідчення в якості підозрюваного слідчому Власову.

«Ми (з адвокатами Полозовим і Авамілевою, — ред.) погодили позиції щодо майбутнього допиту: я відмовляюся від даних раніше свідчень в якості свідка на підставі того, що: 1) моя справа і справа Ахтемова Асана і Азіза об’єднали в одну; 2) мені після затримання неодноразово відмовляли в праві на адвоката свідчення я давав без нього; 3) я давав свідчення у важкому, стресовому стані, провівши значну частину часу з мішком на голові під психологічним тиском і в очікуванні фізичної розправи», — пише Наріман Джелял.

Також політик повідомив, що він з адвокатами будуть наполягати на тому, що «справа про диверсію» — політична.

Раніше Микола Полозов опублікував перший «лист з неволі» Нарімана Джеляла, в якому він детально розповів про своє затримання.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джеляла. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Тільки увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.

Пізніше адвокати дізналися, що проти Асана і Азіза Ахтемових були порушені кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). Нарімана Джеляла звинуватили у «пособництві диверсії». Але згодом його справу перекваліфікували і також звинуватили у диверсії. Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову інкримінували ст. 19.3 КоАП РФ («Непокора поліції»). За словами адвоката Миколи Полозова, Одаманов і Усеїнов не є фігурантами «справи про диверсію на газопроводі».

Пізніше російські ЗМІ опублікували два відео-ролики, де брати «зізнаються» в скоєнні диверсії за завданням українських спецслужб.

Ахтемови заявили, що їх «зізнання» були дані після тортур і погроз з боку ФСБ.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла і братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Під час засідання Наріман Джелял заявив, що його переслідують через його участь в установчому саміті дипломатичної ініціативи України з деокупації Криму «Кримська платформа». Примітно, що саміт і «диверсія» відбулися в один день — 23 серпня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини