Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Сімферополі заарештував затриманих 3-4 вересня кримських татар

6 / 09 / 2021

6 вересня в підконтрольному РФ Київському районному суді Сімферополя розпочалися засідання по справах затриманих в Криму 3-4 вересня Ельдара Одаманова, Азіза і Асана Ахтемових, Нарімана Джеляла і Шевкета Усеїнова. Також 6 вересня мають відбутися засідання щодо Ескендера і Арсена Ахтемова, затриманих біля будівлі «УФСБ в Сімферополі» 4 вересня.

Про це повідомляє ініціатива «Кримський процес».

За даними активістів, щодо Одаманова і Усеїнова «суд» вже виніс рішення. Їх визнали винним в порушенні ст. 19.3 КоАП РФ («Невиконання законних вимог співробітника поліції»).

Ельдару Одаманову призначили 15 діб арешту, а Шевкету Усеїнову — 14 діб.

UPD: Ескендеру Ахтемову, батькові звинуваченого в «диверсії» Азіза Ахтемова, «суд» призначив 10 діб арешту за порушення ст. 19.3 КоАП РФ.

Ескендер Ахтемов (праворуч) з адвокатом Едемом Семедляєвим

UPD2: Арсену Ахтемову, братові звинуваченого у скоєнні «диверсії» Асана Ахтемова, підконтрольний РФ Київський райсуд Сімферополя призначив 10 діб арешту також за «непокору поліції» (ст. 19.3 КоАП РФ).

Арсен Ахтемов із дружиною. фото: Кримська солідарність

UPD3: «Суд» заарештував двоюрідних братів Асана і Азіза Ахтемових на 60 діб. Про це повідомляє Крим.Реалії.
«Вони обидва — Азіз і Асан явно сильно залякані, не піднімають голову. Вона опущена. Вони не йдуть ні на які контакти, видно, що вони в шоці. І слідчий (слідчий ФСБ Віталій Власов — ред.) стоїть як цербер, суворо так запитує: «Тобі потрібні адвокати за угодою?» Я вважаю, що вони знаходяться під якимось, якщо не фізичним, то під психологічним впливом точно, тому що поводяться абсолютно неадекватно», — передає слова адвоката Сафіє Шабанової Крим. Реалії.

Також вона повідомила, що Азіз Ахтемов відмовився від неї як від адвоката.

UPD4: «Суд» заарештував заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла до 4 листопада.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Держобвинувач у особі слідчого ФСБ Власова заявив, що Джеляла слід взяти під варту, оскільки він підозрюється в скоєнні тяжкого злочину і може сховатися від правосуддя.

Захист заявив, що обвинувачений має міцні зв’язки в Криму і не має наміру тікати.

Також про свій намір залишатися в Криму незважаючи ні на що заявив і сам Джелял.

«Я міг піддатися цьому кримінальному переслідуванню ще з 2014 року, але кожен раз, незважаючи на подібні погрози і прохання залишити територію Криму з боку моїх друзів, я повертався додому на свою батьківщину. Нещодавно відвідав установчий саміт «Кримської платформи», яка вкрай негативно оцінюється російською владою. Були публічні заяви керівництва Криму про переслідування учасників Кримської платформи, але незважаючи на подібні заяви і погрози я повернувся додому. У мене не виникає жодної думки про те, щоб незважаючи на існуючий стан справ, а саме моє кримінальну справу, з якою я абсолютно не згоден, у мене немає ні найменшого бажання залишати Крим і свій власний будинок. Запобіжний захід у вигляді утримання під вартою вважаю абсолютно непотрібним. Цілком задовільною мірою вважаю домашній арешт. Вона цілком підходить для того, щоб я міг на першу вимогу з’явитися для проведення слідчих дій і також міг виконати обов’язки глави сім’ї та сина, забезпечити комфортне проживання моєї дружини і літніх батьків. Домашній арешт дозволить мені все це зробити», — заявив на «суді» Наріман Джелял.

Наріман Джелял. Фото: Кримська солідарність

Як повідомляє активістка Муміне Салієва, біля будівлі підконтрольного Росії Київського райсуду вже стоїть автозак Росгвардії, люди в камуфляжі, автомобіль ДПС і два порожніх автобуси.

фото: facebook/Mumine Saliyeva

«Співробітниками поліції ведеться відеофіксація людей, які приходять до будівлі суду, в мегафон висуваються вимоги всім розійтися. Тим часом територію перед будівлею суду, де збираються люди, співробітники комунальних служб посилено поливають водою», — пише Муміне Салієва.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і громадського діяча, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелял. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Лише увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.

Пізніше адвокати дізналися, що проти Асана і Азіза Ахтемових порушили кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (Диверсія), а Нарімана Джеляла звинувачують в «пособництві диверсії». За версією ФСБ, 23 серпня в селі Перевальне відбулося навмисне пошкодження газопроводу, що веде до військової частини, а затримані нібито причетні до цієї «диверсії». Також стало відомо, що Ельдару Одаманову закидають ст. 19.3 КоАП РФ («Непокора поліції») за те, що він не пред’явив поліцейському вже вилучені під час обшуку документи!

Пізніше, 4 вересня під будівлею «УФСБ Криму» в Сімферополі були затримані понад 40 осіб, які зібралися там, щоб з’ясувати місцезнаходження Ахтемових, Одаманова, Усеїнова і Джеляла. Серед них громадські діячі та родичі затриманих. Їм інкримінували «непокору поліції».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини