Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Поліція РФ не відпустила лише двох з більш ніж 40 затриманих 4 вересня біля «УФСБ Криму». Решту — викликають «поговорити»

6 / 09 / 2021

Російська поліція відпустила всіх затриманих 4 вересня під будівлею «УФСБ» в Сімферополі кримських татар крім двох родичів братів Ахтемових.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

В ув’язненні залишився брат Асана Ахтемова Арсен і батько Азіза Ахтемова Ескендер. Їм інкримінують «непокору законному розпорядженню співробітника поліції» (ст. 19.3 КоАП РФ). Засідання по їхніх адміністративних справах відбудуться 6 вересня в підконтрольному Росії Київському районному суді Сімферополя.

Також стало відомо, що російська поліція стала приходити в будинки до вже звільненим з-під варти активістів, раніше затриманим під будівлею «УФСБ». Силовики пропонують їм «зустрітися і поговорити».

Так, додому до одного зі звільнених, Владлена Сейдалієва, за його відсутності приїхало двоє співробітників МВС по Сімферопольському району. Коли рідні повідомили правоохоронцям, що в даний момент його немає вдома, вони подзвонили йому і запропонували зустрітися. 

«Коли я запитав про предмет бесіди, вони сказали, що це не телефонна розмова. У підсумку ми зійшлися на тому, щобт вони вручили мені або моїм рідним повістку, і я з адвокатом прийду по повістці до відділку», — сказав Сейдалієв в розмові з «Кримською солідарністю».

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали братів Азіза і Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і громадського діяча, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелял. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби не було відомо, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Лише увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі. За інформацією адвокатів, їх затримали у справі про пошкодження газопроводу в с. Перевальне 23 серпня. Зокрема, Наріману Джелялу і братам Ахтемовим інкримінують статтю 281 КК РФ («диверсія»). Ельдару Одаманову закидають ст. 19.3 КоАП РФ ( «Непокора поліції») за те, що він не пред’явив поліцейському вже вилучені в ході обшуку документи!

Пізніше, 4 вересня під будівлею «УФСБ Криму» в Сімферополі були затримані понад 40 осіб, які зібралися там, щоб з’ясувати місцезнаходження Ахтемових, Одаманова, Усеїнова і Джеляла. Серед них громадські діячі та родичі затриманих. Їм інкримінували «непокору поліції».

5 вересня біля посольства РФ в Києві відбулась акція на підтримку кримських татар, затриманих російськими силовиками в окупованому Криму 3-4 вересня.

Виступаючи на акції голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що саме завдяки тим, хто зібрався біля будівлі «УФСБ Криму» 4 вересня вдалося з’ясувати місцезнаходження п’ятьох затриманих кримських татар.

Вибір редакції

Ще Новини