Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Біля посольства РФ в Києві пройшла акція на підтримку нових жертв російських репресій в Криму

5 / 09 / 2021

5 вересня біля посольства РФ в Києві відбулась акція на підтримку кримських татар, затриманих російськими силовиками в окупованому в Криму 3-4 вересня.

Як ми повідомляли раніше, люди в формі ФСБ РФ провели обшуки у братів Азіза і Асана Ахтемова, у Ельдара Одаманова, Шевкета Усеінова і громадського діяча, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла. Після обшуків їх відвезли в невідомому напрямку. лише увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі. За інформацією адвокатів, їх затримали у справі про пошкодження газопроводу в с. Перевальне 23 серпня. Зокрема, Наріману Джелялу і братам Ахтемовим інкримінують статтю 281 КК РФ («диверсія»).

Пізніше, 4 вересня під будівлею «УФСБ Криму» були затримані близько 40 осіб, які зібралися там, щоб з’ясувати місцезнаходження Ахтемових, Одаманова, Усеїнова і Джеляла. Їм інкримінували «непокору поліції». Пізніше частину з них відпустили.

На акції в Києві були присутні близько 70 осіб. Активісти тримали плакати на підтримку затриманих, а також зі зверненнями до міжнародного співтовариства з вимогами реакції на ці події.

Під час акції голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров подякував усім тим небайдужим, які приїхали до Сімферополя щоб відшукати і підтримати затриманих. За його словами, саме завдяки цим активістам було встановлено месцезнаходження п’ятьох затриманих.

Рефат Чубарова також сказав, що нові арешти кримських татар є реакцією російської влади на успішний старт дипломатичній ініціативи України з деокупації Криму «Кримська платформа».

«Російські окупанти будуть далі намагатися компрометувати Меджліс тим більше на тлі тих рішень міжнародних судів проти РФ. Вони вибрали таку статтю, яка з точки зору людей, які знають Джелял аі інших затриманих виглядає абсолютно безглуздою. Статтю спеціально “підігнали” під 23 серпня, тому що тоді влада РФ переконалася, що Кримська платформа стартувала, реалізується, успішно мобілізує міжнародне суспільство. І цей так званий “вибух” газової мережі, вони “підігнали” саме під 23 серпня і звинуватили в цьому наших людей», — сказав Рефат Чубаров.

Відзначимо, що Прокуратура АР Крим та Севастополя відкрила кримінальне провадження за фактами незаконних обшуків і затримань в Криму 3 і 4 вересня.

Вибір редакції

Ще Новини