Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Старий знайомий: «справу про диверсію на газопроводі» веде слідчий ФСБ, замішаний ще в трьох репресивних процесах в Криму

6 / 09 / 2021

Справу проти п’ятьох затриманих 3-4 вересня кримських татар, яких звинувачують в диверсії на газопроводі в с. Перевальне 23 серпня веде слідчий ФСБ, майор юстиції Віталій Власов.

Про це повідомляє журналіст Антон Наумлюк.

Цей же слідчий веде кримінальні справи проти кореспондента Крим.Реалії Владислава Єсипенка, «свідків Єгови» Олександра Дубовенка та Олександра Литвинюка, а також проти Алуштинської групи «справи Хізб ут-Тахрір».

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемова, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і громадського діяча, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляал. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Лише увечері 4 вересня адвокат Іслям Веліляєв дізнався від слідчого Власова, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.

Але пізніше численні спроби адвокатів зв’язатися зі слідчим Власовим не увінчалися успіхом, він не відповідав на дзвінки захисників і більш не надавав жодної інформації про затриманих.

Через деякий час стало відомо, що стосовно Асана і Азіза Ахтемових були порушені кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (Диверсія), а Нарімана Джеляла звинувачують в «пособництві диверсії». За версією ФСБ, 23 серпня в селі Перевальне відбулося навмисне пошкодження газопроводу, що веде до військової частини, а затримані нібито причетні до цієї «диверсії». Також стало відомо, що Ельдару Одаманову і Шевкету Усеїнову закидають ст. 19.3 КоАП РФ («Непокора поліції»). Як повідомив адвокат Микола Полозов, Одаманов і Усеїнов не є фігурантами «справи про диверсію на газопроводі».

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Асана та Азіза Ахтемових та Нарімана Джеляла до 4 листопада 2021 року.

Одаманову та Усеїнову призначили 15 та 14 діб адміністративного арешту відповідно.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини