Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Погрожували повісити в камері: заарештований в Криму український кореспондент Владислав Єсипенко заявив, що його катували 

6 / 04 / 2021

Про це QirimInfo повідомив адвокат українця Олексій Ладін.

За словами захисника, під час засідання Єсипенко відразу зробив заяву, що він відмовляється від адвоката за призначенням і що його захист буде здійснювати адвокат за угодою, а саме Олексій Ладін.

«Розповів про тортури, його катували електричним струмом, били, змушували до самообмови, погрожували вбивством, що його знайдуть в камері повішеним. Сказав, що всі його свідчення, від яких він відмовився, були дані їм під тортурами і під примусом. Сказав, що всі наступні його відмови від адвокатів за угодою будуть також під примусом, тому що він відмовлятися від них не збирається, накладати на себе руки він теж не збирається. Гранату йому підкинули співробітники ФСБ. Після 10 березня його 2 дні катували, як він припускає, десь в районі Балаклави в якомусь підвалі», — розповів Олексій Ладін.

Під час цього засідання «Верховний суд Криму» розглядав скаргу захисту Єсипенка про його арешт. Як сказав Олексій Ладін, суддя Слизько скаргу не задовільнив і залишив українця в СІЗО до 11 травня.

Нагадаємо, ФСБ РФ заявляє що викрадений нею 10 березня в окупованому Криму громадянин України Владислав Єсипенко підозрюється в «розвідувально-підривній діяльності в інтересах українських спецслужб».

Коаліція українських громадських організацій, в яку входить і КримSOS, випустила заяву, з рішучим засудженням затримання громадянина України російськими силовиками в Криму.

Вибір редакції

Ще Новини