Ви знаходитесь:

ФСБ заявляє, що викраденого у Криму мешканця Кривого Рогу затримано за шпигунство

Березень 16, 2021 18:00 0 1038
Пресслужба ФСБ РФ повідомила, що викрадений нею 10 березня в окупованому Криму житель Кривого Рогу Владислав Єсипенко підозрюється в «розвідувально-підривній діяльності в інтересах українських спецслужб».

Як заявляють у відомстві, «громадянин РФ Єсипенко» здійснював фото і відеофіксацію місцевості, об'єктів життєзабезпечення і місць масового перебування людей в Криму. При затриманні у нього нібито вилучили предмет «із зовнішніми ознаками саморобного вибухового пристрою».

«Зі слів затриманого Єсипенка В.Л. зазначену вище інформацію він збирав в інтересах спецслужб України за завданням офіцера діючого резерву 8 відділу 5 департаменту СЗР України полковника Кравчука В.А., а саморобний вибуховий пристрій, за його рекомендацією, зберігав в автомобілі для забезпечення власної безпеки», — йдеться в заяві.

Також російські ЗМІ опублікували відео затримання Владислава Єсипенка.

Нагадаємо, разом із Владиславом Єсипенком 10 березня зникла мешканка Алушти українська активістка Єлизавета Павленко. Перед зникненням їх обох бачили біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Сімферополі. Пізніше стало відомо, що їх затримала ФСБ.

Через деякий час Єлизавету Павленко відпустили. Вона розповіла, що 10 березня вона разом із Єсипенком виїхала з Сімферополя на машині. На Ангарському перевалі (через нього проходить траса Сімферополь - Алушта) їх зупинили силовики з ФСБ в масках і розділили. Її відвезли додому і провели обшук, який тривав близько чотирьох годин, під час якого у активістки була вилучена вся техніка.

Коаліція українських громадських організацій, до якої входить і КримSOS, випустила звернення, в якому рішуче засуджує затримання громадянина України російськими силовиками в Криму.

Поділитися у Соцмережах:
Додати коментар
0 коментарів