Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму за проведення «Zoom»-конференції «свідка Єгови» відправили під домашній арешт

10 / 08 / 2021

5 серпня 2021 року в окупованому Армянську після обшуків у місцевих послідовників релігійної течії «Свідків Єгови» був затриманий 60-річний Олександр Литвинюк.

Про це 9 серпня повідомив сайт «Свідки Єгови Росії».

Як виявилося, за три дні до затримання ФСБ порушила проти чоловіка кримінальну справу за ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (організація екстремістської діяльності).

6 серпня підконтрольний Росії Київський районний суд в Сімферополі обрав йому запобіжний захід у вигляді домашнього арешту до 1 жовтня.

На думку ФСБ, Литвинюк «використовував програмне забезпечення для здійснення відеоконференцзв’язку “Zoom” для залучення нових членів [забороненої] організації».

Також у цій же справі проходить ще один «свідок Єгови» — 48-річний Олександр Дубовенко, у якого також провели обшук, але без його участі (чоловіка не було вдома).

Російська поліція вилучила у Дубовенка електронні пристрої, особисті записи, документи на квартиру і робочі папери

Сайт «Свідки Єгови Росії» повідомляє, що всього обшуки 5 серпня пройшли у 8 послідовників цієї організації у віці від 47 до 72 років.

«У віруючих вилучали електронні пристрої та особисті записи, шукали кошти, особисті нотатки та блокноти з рукописним текстом, в якому є посилання на Біблію. Копій постанов і протоколів вилучення речей правоохоронці не надали» — сказано в повідомленні.

Раніше, 3 серпня російські силовики затримали в Ялті чотирьох членів місцевої «підпільної організації “Свідків Єгови”».

Нагадаємо, з 2017 року релігійна організація «Свідків Єгови» визнана екстремістською в РФ і в окупованому Криму. Її члени піддаються кримінальному переслідуванню.

Зараз проти 10 «Свідків Єгови» з Криму відкриті кримінальні справи за причетність до цієї організації. Двоє віруючих (Сергій Філатов і Артем Герасимов) відбувають тюремні терміни в колонії загального режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини