Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Криму затримали чотирьох «Свідків Єгови», ще двоє — у розшуку

3 / 08 / 2021

Російська поліція і ФСБ затримали в Ялті чотирьох місцевих мешканців, яких підозрюють в організації «підпільної діяльності» релігійної спільноти «Свідки Єгови».

Про це повідомляє прес-служба управління Слідчого комітету Росії по Криму і Севастополю.

«Як встановлено управлінням з розслідування особливо важливих справ, четверо жителів Ялти з липня 2017 по березень поточного року продовжували організацію підпільної діяльності екстремістського співтовариства: проводили пропагандистські зборів, розподіляли кошти на потреби громади», — йдеться у повідомленні.

Стосовно затриманих порушили кримінальні справи за частиною 1 статті 283.3 КК РФ (фінансування екстремістської діяльності). Затриманим загрожує від трьох до восьми років позбавлення волі.

У російському следкомі також повідомили, що «напередодні» був затриманий ще один чоловік, нібито за організацію підпільної Ялтинської громади «Свідків Єгови». Його помістили під домашній арешт.

Ім’я цієї людини не називається, проте 3 серпня стало відомо, що 29 липня 2021 року в Ялті був затриманий 33-річний Петро Жильцов, якого звинуватили в організації та фінансуванні екстремістської діяльності (ч. 1 ст. 282.2 та ч. 1 ст. 282.3 КК РФ). 30 липня його відправили під домашній арешт.

«Аналогічна запобіжний захід продовжено другому організатору, який був затриманий в березні поточного року. Місцезнаходження ще двох фігурантів у даний час встановлюється», — йдеться в повідомленні.

Під «другим організатором» російський слідком очевидно має на увазі 42-річного Тараса Кузьо, якого затримали 11 березня 2021 року і відправили під домашній арешт. Його російські силовики називають співорганізатором ялтинської громади «Свідків Єгови». Тарас Кузьо підозрюється в скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 282.2 КК РФ (організація діяльності екстремістської організації) і обвинувачується за ч. 1 ст. 282.3 КК РФ (фінансування діяльності екстремістської організації).

Крім того, 29 липня 2021 року проти дружини Тараса Кузьо Дар’ї теж порушили кримінальну справу «за фінансування екстремізму».

Нагадаємо, з 2017 року релігійна організація «Свідків Єгови» вважається владою РФ «екстремістською», її діяльність в Росії і Криму заборонена, її члени піддаються переслідуванню.

Вибір редакції

Ще Новини