Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Суд» в Криму відправив під домашній арешт «Свідка Єгови» Тараса Кузьо

15 / 03 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на власні джерела.

Тараса Кузьо російські ЗМІ називають «засновником ялтинського відділення Свідків Єгови». Слідчий комітет РФ підозрює кримчанина в «фінансуванні екстремістської організації» (ч.1 ст. 282.3 КК РФ).

Як повідомляє джерело «Кримської солідарності», на засідання суду слухачів не допустили, а юридичну допомогу підозрюваному активісту надавав адвокат за призначенням.

«Засідання щодо обрання запобіжного заходу завершилося пізно ввечері. Суд обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, оскільки врахував репутацію затриманого, наявність міцних соціальних зв’язків за місцем проживання, двох неповнолітніх дітей і стан здоров’я. Слідчий просив два місяці позбавлення волі з перебуванням під вартою в СІЗО», — розповіло джерело «Кримської солідарності».

Тарас Кузьо тепер обмежений у спілкуванні з іншими учасниками у справі, не може використовувати засоби зв’язку, інтернет, відправляти і отримувати пошту. Родичі мають намір оскаржити постанову на обшук в будинку Тараса Кузьо і запобіжний захід.

Тарас Кузьо (фото: memohrc.org)

Як повідомляє правозахисний центр «Меморіал», кримінальне переслідування Тараса Кузьо за ст.282.2 КК РФ (Організація діяльності екстремістської організації) розпочалось ще у 2019 році. У лютому 2020 року російські силовики вже проводили обшук у його помешканні.

Нагадаємо, 11 березня в окупованій Ялті відбулися масові обшуки в будинках «Свідків Єгови», після яких був затриманий 42-річний Тарас Кузьо.

З 2017 року релігійна організація «Свідків Єгови» вважається владою РФ «екстремістської», її діяльність в Росії та Криму заборонена, її члени піддаються переслідуванню.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини