Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Побиття, катування струмом, погрози застрелити: Асан Ахтемов розповів, як ФСБ вибивала з нього «зізнання в диверсії»

14 / 09 / 2021

Силовики з ФСБ погрозами і тортурами змусили «зізнатися в диверсії» на газопроводі кримського татарина Асана Ахтемова. Про це він розповів своєму адвокатові Айдеру Азаматову, який відвідав в’язня 13 вересня.

Пізніше захисник розповів про це виданню «Ґрати».

За словами Ахтемова, ФСБшники стали погрожувати йому вже в момент затримання 3 вересня. Потім, розповідає кримський татарин, його відвезли в невідому будівлю, де погрожували йому і його родині, били і катували струмом. Після цього Асан Ахтемов сказав силовикам, що зробить, все, що вони від нього хочуть. Пізніше і було записано відео із «зізнаннями», продиктованими силовиками. Також політв’язень сказав, що його вивозили в ліс, де погрожували застрелити «за спробу втечі».

Адвокат Айдер Азаматов записав розповідь Асана Ахтемова. Видання «Ґрати»опублікувало цей текст повністю.

3 вересня 2021 року орієнтовно о 23:30 годин, коли я спав у себе в будинку зі своєю сім’єю, в наш будинок увірвалися люди, орієнтовно, в кількості 10 чоловік у військовій формі, в масках і зі зброєю. Вони приїхали на декількох автомобілях. Ці люди розбудили мене і сказали «поїхали». Дружина і діти прокинулися і кричали від страху. Ніяких документів ці люди мені не показали, просто наділи на очі пластикову маску і на руки наручники. Через маску нічого не було видно. Мене почали виводити з дому. Це супроводжувалося погрозами і звинуваченнями в тому, що я нібито згвалтував якусь дівчину. Посадили в автомобіль і відвезли в невідомому напрямку. Марку і модель автомобіля я не знаю, оскільки очі були закриті. Їхали ми в цьому автомобілі орієнтовно 40 хвилин. Я думаю, ми їхали в бік Сімферополя.

Автомобіль зупинився, мене витягли з нього, взяли за руки і повели в якусь будівлю. Ми спускалися вниз по сходах кілька поверхів, за часом більше п’яти хвилин. Я думаю, це було підвальне приміщення. Мене тягнула одна людина, і за нами також йшли, приблизно, п’ятеро людей.

Завели в кімнату, посадили на стілець обличчям до спинки стільця, ноги прив’язали до ніжок стільця скотчем, руки теж прив’язали скотчем до спинки. Коли мене вели, з боку цих людей на мою адресу постійно надходили погрози, що мені підкинуть зброю і наркотики, говорили що моя дружина красива і натякали про те, що теж можуть заподіяти їй шкоду.

Після того, як мене посадили на стілець і зв’язали, на мої вуха повісили оголені дроти, після чого я відчув сильний удар струмом. За часом це тривало секунд десять. І так близько шести-семи разів. Після чого розряди струму пускали потроху і одночасно зі мною розмовляли. Коли пускали струм, мене постійно смикало. Після цього я погодився з усім, що мені ці люди говорили. А говорили мені вони про те, що я підірвав газову трубу в Перевальному, що мій брат Азіз Ахтемов все вже розповів, що їм все відомо, як ми це зробили, на якій машині і інші деталі. Погрожували мені тим, що я більше не вийду з цього місця.

Після цих погроз і катувань струмом, я їм сказав, що погоджуся з усім, що вони мені скажуть. Після цього мене підняли наверх, посадили на лавочку, знову погрожували, після чого я відчув сильний удар в область шиї – в потилицю – і мене кудись потягли. Потім зняли маску, прийшла людина, яка назвала себе доктором, але була у військовій формі. Цей чоловік сказав мені, щоб я говорив все, як було. Мабуть, я сказав не те, що їм потрібно, після чого мені знову опустили на очі маску і один раз ударили в область шиї. Потім мене підняли, взяли під руки і повели знову вниз, напевно, в підвал. Знову посадили на стілець, повісили на вуха дроти. Я думав, що знову будуть бити струмом, злякався за своє життя і сказав, що зроблю все, що їм потрібно.

Вони зняли з мене маску і я побачив відеокамеру. Людина, яка називала себе доктором, сказала мені, що зараз включать камеру і я повинен буду сказати все, як потрібно, або зі мною більше ніхто не буде говорити – у мене є останній шанс. Крім нього там були присутні людини три у військовій формі і в масках, сиділа дівчина у військовій формі, я побачив тільки її очі, оскільки вона була в масці. Вони кудись поспішали і говорили, що у мене є дві години. Я сказав на камеру все, що вони хотіли, мені знову наділи маску і почали виводити з підвалу. В той момент я думав, що мене ведуть розстрілювати, так як ці люди постійно говорили, що добре стріляють, що я зараз побіжу, вони мене застрелять і скажуть, що це зроблено при спробі до втечі.

Мене посадили в машину і кудись повезли. Я думав, мене привезли в ліс, так як ці люди постійно говорили, що вивезуть мене в ліс і вб’ють там.

Мене витягли з машини і сказали: «Давай біжи і пам’ятай, що я добре стріляю». Я сказав, що «я тікати не буду, вбивайте мене тут».

Після цього посадили в машину і кудись повезли. Мене привезли в будівлю ФСБ на бульварі Франка, 13 в Сімферополі, де мене допитували слідчі, і я підписував багато документів. При цьому я дуже погано почувався, так як все тіло боліло, я задихався. У будівлі ФСБ мені включали камеру, і я говорив все, що їм потрібно. Навіть зараз у мене з’являються напади, коли засинаю. Мені здається, що я забуваю, як дихати. Я вже тиждень не ходжу в туалет по великому.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини