Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

До Асана Ахтемова, який пережив тортури з боку ФСБ, пустили незалежного адвоката

13 / 09 / 2021

До фігуранта «справи про диверсію на газопроводі» в Криму Асана Ахтемова допустили незалежного адвоката Айдера Азаматова. Вони підписали угоду про захист.

Про це Айдер Азаматов повідомив в Facebook.

«Сьогодні в СІЗО Сімферополя вдалося побачити Асана, після двох попередніх спроб. Підписав вже з ним безпосередньо угоду на його захист і отримав від нього особисто заяву про відмову від раніше призначеного адвоката. Проведено його опитування, отримано дозвіл від нього на отримання відомостей, що становлять лікарську таємницю. Тримається, хоч і складно після перенесеного. Подробиці пізніше … головне тепер його захисником є ​​адвокат, якого він вибрав, а не нав’язали органи слідства», — написав Азаматов.

Пізніше захисник опублікував заяву Ахтемова про відмову від адвоката за призначенням і повідомив, що після їхньої розмови конвой ФСБ повів в’язня нібито на слідчі дії.

facebook/Айдер Азаматов

«При цьому я бачив ще і Азіза Ахтемова, який стояв біля стінки обличчям до стінки поруч з Асаном. Їх посадили в білу газель, яка зазвичай возить арештантів для ФСБ. Раз повезли на слідчі дії, значить мені слідчі органи зобов’язані повідомити про це відповідно до КПК РФ. Якщо повезли знову вмовляти відмовитися від мене, ну значить знову буде тиск, оскільки відмова в письмовому вигляді від призначенця і про мій допуск від Асана я отримав і зараз його публікую», — повідомив адвокат.

Раніше, інший фігурант «справи про диверсію на газопроводі» Наріман Джелял повідомляв, що у Ахтема Азаматова тортурами вибивали зізнання в диверсії. Пізніше про жорстокі тортури повідомив Айдеру Азаматова двоюрідний брат Асана Ахтемова Азіз, який також проходить обвинувачуваним у цій справі.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джеляла. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Тільки увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.

Пізніше адвокати дізналися, що проти Асана і Азіза Ахтемових були порушені кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). Нарімана Джеляла звинуватили у «пособництві диверсії». Але згодом його справу перекваліфікували і також звинуватили у диверсії. Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову інкримінували ст. 19.3 КоАП РФ ( «Непокора поліції»). За словами адвоката Миколи Полозова, Одаманов і Усеїнов не є фігурантами «справи про диверсію на газопроводі».

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла і братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Під час засідання Наріман Джелял заявив, що його переслідують через його участь в установчому саміті дипломатичної ініціативи України з деокупації Криму «Кримська платформа». Примітно, що саміт і «диверсія» відбулися в один день — 23 серпня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини