Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Лист із неволі: Наріман Джелял підтвердив, що російські силовики катували Асана Ахтемова

8 / 09 / 2021

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, якого ФСБ затримала нібито за «пособництво диверсії» встиг поспілкуватися з Асаном Ахтемова, який також проходить у справі про «диверсію на газопроводі».

Ахтемов кивком голови підтвердив Джелялу, що російські силовики застосовували до нього насильство.

Про це політик повідомив у листі, який опублікував його адвокат Микола Полозов.

У цьому тексті Наріман Джелял докладно описав хроніку подій 4-6 вересня.

Зокрема він повідомляє, що 5 вересня йому і Асану Ахтемову слідчі влаштували очну ставку.

«Ближче до 4 ранку мені влаштували очну ставку з одним із хлопців. Я встиг запитати, чи в порядку він, на що він похитав головою. “Били?” і у відповідь ствердно кивнув. В ході цього заходу я нарешті почув, що розповіли хлопці», — пише Наріман Джелял.

Також він повідомляє, що російські силовики погрозами змусили Джеляла сказати те, що вони хочуть від нього почути.

«Чоловік владним голосом відразу почав звинувачувати мене в підриві газопроводу. Використовуючи гучні епітети він став говорити про те, що я підставив молодих хлопців. Використовуючи свій авторитет, надихнув їх на злочин і т.п. … Говорив, що хлопці все розповіли і він про все в курсі, але хоче почути від мене. Погрожував, що у мене два шляхи: поганий і дуже поганий. Мабуть стресова ситуація, мої знання про те, що траплялося в подібних підвалах, і низка ще кількох причин змусили мене говорити. Простий людський страх зробив свою справу …. Я не боявся нашкодити собі …. Я не хотів нашкодити хлопцям. Став обережно говорити, відтягуючи якомога довше», — пише Наріман Джелял.

Адвокат Микола Полозов в коментарі до листа Джеляла вказав, що силовики змусили політика зізнатися у «факті взаємодії» з Азізом Ахтемовим.

«Важливо розуміти, що слідство зробило маніпуляцію, взявши відомий їм факт не кримінальної взаємодії Нарімана і Азіза і переклавши його на свою версію з кримінальним душком. А під загрозою кримінального переслідування за відмову від надання свідчень свідків, слідство змусило Нарімана озвучити факт взаємодії з Азізом, який насправді мав місце бути, але природно не торкався диверсії або іншої подібної маячні, — повідомив адвокат.

Відзначимо, що ФСБ РФ підозрює двоюрідних братів Асана та Азіза Ахтемова в підриві газопроводу в с. Перевальне за завданням українських спецслужб. Російські ЗМІ раніше опублікували відео, де брати «зізнаються» в диверсії.

Раніше у коментарі QirimInfo адвокат Нарімана Джеляла Микола Полозов заявив, що ці свідчення були надані під тортурами.

Нарімана Джеляла ФСБ звинувачує в «пособництві диверсії». За версією силовиків, Джелял нібито дав братам «якісь контакти якоїсь людини» на материковій частині України, яка нібито пов’язана зі справою про «диверсію».

«Азіз Ахттмов і Наріман спілкувалися один з одним. Слідству про це було прекрасно відомо. Наріман, як публічна фігура і громадський діяч постійно обмінювався контактами з різними людьми. У тому числі він передавав контакти Азіза своєму знайомоу до Києва. Слідству і про це було прекрасно відомо. Азіза слідство змусило прийняти і озвучити їхню версію, що нібито раніше невідома Азізу особа виходила з ним на контакт. Однак знайомий Нарімана і невідома Азізу особа навіть за версією слідства різні люди, причому цю другу людину, невідому Азізу Наріман не знає», — пише адвокат.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джеляла. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Тільки увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.

Пізніше адвокати дізналися, що проти Асана і Азіза Ахтемових були порушені кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). Нарімана Джеляла звинуватили у «пособництві диверсії» . Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову інкримінували ст. 19.3 КоАП РФ ( «Непокора поліції»). За словами адвоката Миколи Полозова, Одаманов і Усеїнов не є фігурантами «справи про диверсію на газопроводі».

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла і братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Під час засідання Наріман Джелял заявив, що його переслідують через його участь в установчому саміті дипломатичної ініціативи України з деокупації Криму «Кримська платформа». Примітно, що саміт і «диверсія» відбулися в один день — 23 серпня.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини