Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Знову тортури, знову «зізнання»: адвокат Нарімана Джеляла розповів як і чому ФСБ фабрикує «справу про диверсію на газопроводі»

7 / 09 / 2021

Влада РФ сфабрикувала кримінальну справу «про диверсію на газопроводі» в с. Перевальне проти заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла через його участь в установчому саміті «Кримська платформа».
Про це в коментарі QirimInfo заявив адвокат Джеляла Микола Полозов.

Це саме твердження висловив і сам заступник голови Меджлісу під час засідання суду у його справі 6 вересня.
За словами Полозова, влада РФ вже давно була незадоволена тим, що Наріман Джелял активно висвітлював незаконну діяльність, порушення і злочини Росії в окупованому Криму.
«Це помста за його суспільно-політичну діяльність в умовах окупації і останньою краплею для влади РФ стало саме його участь у “Кримській платформі “. А далі вже неважливо яку кримінальну справу фабрикують: про диверсію, про крадіжку великої рогатої худоби … Все залежить від фантазії слідства і від уміння штатних ФСБшних катів вибивати свідчення», — сказав Микола Полозов.
Адвокат також повідомив, що проти Нарімана Джелял силовики з ФСБ застосовували незаконні методи впливу, аби політик дав свідчення.
«Наріман сказав, що фактично, коли його вивезли з будинку він перебував у статусі свідка. І до пред’явлення йому підозр до нього застосовували заборонені методи: психологічний тиск, надягали мішок йому на голову, тримали в невідомому приміщенні, погрожували, тримали в наручниках, вимагали, щоб він дав якісь свідчення про те, чого він не робив», —розповів адвокат.
За версією ФСБ, затримані по одній справі з Джелялом двоюрідні брати Азіз і Асан Ахтемови 23 серпня 2021 року (у день проведення саміту «Кримської платформи») нібито вчинили в с. Перевальне підрив газопроводу, який живив військову частину. Вибухівку їм нібито вручили на материковій частині України українські спецслужби. У ФСБ стверджують, розповів Полозов, що Наріман Джелял дав одному з братів «якісь контакти якоїсь людини», яка нібито причетна до «диверсії».
«За версією слідства Наріман дав одному з братів Ахтемових контакт якоїсь людини, що знаходиться на материковій частині України. А що далі було з цією людиною — невідомо. Там в справі сказано “невстановлені особи”. Що це за особи? Що вони передали і як? Тобто, не маючи ніяких фактичних доказів, нічого, “тупо пристебнули” Нарімана до цієї справи», — сказав Микола Полозов.
7 вересня російські ЗМІ опублікували відео, де люди, що представилися Азізом і Асаном Ахтемовими (обличчя приховані) «зізнаються», як нібито їздили в Херсон і отримували від якихось людей завдання підірвати газову трубу в Перевальному, інструкції та кумулятивний снаряд, захований в сирі.
За словами адвоката Миколи Полозова, ці «зізнання» вибивалися з братів силовиками з ФСБ тортурами.
«Тільки в цьому році ми були свідками історії журналіста Крим.Реалії Владислава Єсипенка. Співробітники ФСБ катували його струмом, робили з ним “зізнавальні відео”, запрошували пропагандистів. А потім з’ясувалося, що його катували і з нього це все вибили. Ми прекрасно розуміємо, які методи роботи у ФСБ. І особисто у мене немає ні найменших сумнівів, що братів Азіза і Асана Ахтемових також піддавали нелюдському поводженню і катуванням. Я бачив одного з братів вчора в суді. Вигляд у нього був абсолютно “втраченої” людини, він не піднімав очей, був абсолютно пригнічений», — сказав Микола Полозов.
На думку адвоката, вся «історія з диверсією» — результат візиту до Криму секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева в квітні 2021 року.

«Він проводив розширені наради колегії МВС, ФСБ і прокуратури і заявив, що Україна створює диверсійні табори, що в Крим будуть засилати диверсантів і тд. Тобто він фактично дав керівництво до дій для силовиків. Зараз вони відпрацьовують цю повістку, притягуючи до кримінальної відповідальності ні в чому не винних людей, фабрикуючи справи», — сказав Микола Полозов.
Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джеляла. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.
Тільки увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.
Пізніше адвокати дізналися, що проти Асана і Азіза Ахтемових були порушені кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). Нарімана Джеляла звинуватили у «пособництві диверсії» . Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову інкримінували ст. 19.3 КоАП РФ ( «Непокора поліції»). За словами адвоката Миколи Полозова, Одаманов і Усеїнов не є фігурантами «справи про диверсію на газопроводі».
6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла і братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Одаманову і Усеїнову призначили адміністративний арешт строком 15 і 14 діб відповідно.

Вибір редакції

Ще Новини