Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Скасування ВЕЗ «Крим»: відтепер кримчани зможуть отримати безоплатну правову допомогу

23 / 11 / 2021

Із набуттям чинності закону про скасування вільної економічної зони «Крим» 21 листопада, запрацювали зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Ці зміни надають мешканцям тимчасово окупованого Криму доступ до безоплатної вторинної правової допомоги. Це юридична допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок Державного бюджету України.

Допомога включає у себе:

  • юридичний захист;
  • здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
  •  складення документів процесуального характеру.

На безоплатну вторинну правову допомогу в Україні мають право 9 категорій громадян (малозабезпечені особи, ветерани війни, діти-сироти тощо).  Відтепер до цих категорій належать і мешканці тимчасово окупованого Криму. Вони зможуть отримувати безкоштовні правові послуги з представництва їхніх інтересів у зв’язку зі збройною агресією РФ та тимчасовою окупацією території України.

Як сказала у коментарі QirimInfo заступниця Голови Правління КримSOS Ольга Куришко, ці зміни до закону «Про безоплатну правову допомогу» дуже важливі для кримчан.

«Тимчасова окупація Криму призвела до системних порушень прав людини з боку держави-агресора і до перебудови механізмів реалізації прав громадян України на підконтрольній території. Для захисту свої прав, мешканці Криму шукали знайомих юристів або звертались до комерційних юридичних фірм.. Тепер і громадяни України, які проживають в Криму мають змогу отримати правову допомогу у центрах з надання безоплатної вторинної правової допомоги або юристів, включених до Реєстру адвокатів, які надають такі послуги.  Крім того, кримчани можуть звернутись по допомогу в оформленні заяви про встановлення фактів народження або смерті в Криму», — сказала Ольга Куришко.

Ольга Куришко

Вона також додала, що зміни до закону «Про безоплатну правову допомогу» стосуються лише мешканців окупованих АРК і Севастополя.

«Хоча, все залежатиме від правозастосовчої практики. Можливість надання такої допомоги може бути поширена і на тих, хто проживає на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей», — сказала Ольга Куришко.

Про інші позитивні наслідки від скасування ВЕЗ «Крим» ви можете дізнатися у нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини