Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: 107 осіб стали жертвами переслідувань за «причетність до «Хізб ут-Тахрір»

16 / 01 / 2024

За майже 10 років окупації Криму жертвами переслідувань окупантів за нібито причетність до діяльності «Хізб ут-Тахрір» стали 107 осіб, більшість з яких – кримські татари. Дані озвучив Євгеній Ярошенко, аналітик ГО «КримSOS» у рамках пресконференції «Політв’язні Кремля: що відбувається з українцями, яких Росія утримує за ґратами?».

За даними КримSOS, окупанти переслідують щонайменше 107 осіб за «причетність до «Хізб ут-Тахрір». Активістам підкидають літературу під час обшуків, підслуховують розмови на релігійні та політичні теми (їх розшифровують експерти, що тісно співпрацюють із фсб) і залучають «таємних свідків» (їхні дані під час судових процесів не розкривають).

Зростає географія ув’язнень: арештованих вивозять у Башкортостан, Північний Кавказ, Приуралля, в Челябінську область та Красноярський край. 

Аналітик ГО «КримSOS» виділив п’ять умовних груп, які зазнають переслідувань:

  • проукраїнські активісти та незалежні журналісти;

  • кримськотатарські активісти (їх переслідують зокрема за релігійною ознакою);
  • правозахисники та громадські активісти (серед них — діячі «Кримської солідарності»);
  • громадяни з антивоєнними поглядами та кримські татари на новоокупованих територіях;
  • незалежні адвокати.

12 січня Коаліція «Україна. П’ята ранку» провела пресконференцію «Політв’язні Кремля: що відбувається з українцями, яких Росія утримує за ґратами?». Захід відбувся у Медіацентрі Україна-Укрінформ (вул. Б.Хмельницького, 8/16, м.Київ). 

Учасники пресконференції: Ольга Скрипник, голова правління Кримської правозахисної групи; Євгеній Ярошенко, аналітик ГО «КримSOS»; Христина Шкудор, адвокаційна менеджерка ініціативи Where Are Our People?, ГО PR Army.

Запис конференції можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, «Хізб ут-Тахрір» — міжнародна політична ісламська партія, що була визнана терористичною організацією рішенням верховного суду рф у 2003 році, однак легально діє на території України та більшості держав світу. Окупанти виносять вироки за нібито причетність до «Хізб ут-Тахрір» терміном до 20 років позбавлення волі.

Вибір редакції

Ще Новини