Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: росія все активніше нав’язує громадянство рф через примусову паспортизацію

16 / 10 / 2023

З 16 жовтня 2023 року росія обмежує можливість в’їзду громадян України через треті країни. Про це йдеться у розпорядженні уряду рф від 6 жовтня 2023 року. Такі дії рф — один зі шляхів примусової паспортизації мешканців окупованих територій, стверджує юристка КримSOS Анастасія Калініна.

У розпорядженні вказано: «Тимчасово обмежити в’їзд до російської федерації громадян України з території третіх держав, у пунктах пропуску через державний кордон рф, за винятком багатостороннього повітряного пункту пропуску через державний кордон рф «Шереметьєво» (Москва) і багатостороннього автомобільного пункту через кордон рф «Лудонка» (Псковська область)».  

Ці обмеження не розповсюджуються на дітей до 14 років та їхніх опікунів – громадян рф.

Згодом Латвія ухвалила рішення закрити пункти пропуску «Вієнтулі-Лудонка» та «Педедзе». За повідомленням МЗС України, такий крок здійснено у відповідь на запровадження російською федерацією обмежень на в’їзд для громадян України через територію третіх держав. Латвійські пункти пропуску не мають належної інфраструктури, щоби впоратися із прогнозованим зростанням пасажиропотоку.

У зв’язку із зазначеним, МЗС України поновлює рекомендації громадянам України утриматись від відвідування території держави-агресора, а також врахувати неможливість в’їзду до Росії з території Латвії. 

На думку юристки КримSOS Анастасії Калініної, такі дії рф — це ще один зі шляхів примусової паспортизації, зокрема на окупованих територіях, та обмеження свободи пересування для громадян України, які вимушено тікають з окупованих територій або звідти, де ведуться активні бойові дії.

Ми бачимо в цьому ще один шлях примушення до отримання паспортів рф громадян з окупованих територій. Адже після отримання такого паспорта обмеження щодо пунктів в’їзду немає. Досі громадяни України, в тому числі біженці з територій, де йдуть бойові дії, могли в’їжджати в росію і виїжджати з країни через будь-який пропускний пункт.

Можливість перетину російського кордону може бути необхідною громадянам України не лише для евакуації з місць бойових дій, але й для повернення викрадених та депортованих з окупованих територій людей, зокрема політв’язнів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини