Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS:  окупанти здійснили другу хвилю обшуків у мусульманських громадах за 100 днів 

29 / 02 / 2024

29 лютого 2024 року в населених пунктах Журавки та Старий Крим працівники Центру з протидії екстремізму провели обшуки у будинках щонайменше 4 родин кримських татар та в мечеті. Обшуки відбулися вранці. Про це повідомляє «Кримська солідарність». 

«Сьогоднішні обшуки та затримання є продовженням політики окупаційного режиму з переслідування непідконтрольних кремлю релігійних груп. За останні 100 днів — це вже друга хвиля обшуків у мусульманських громадах», — каже аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

Затримали двох активістів: Ленура Якубова та Ізета Сайфуліна. Їх повезли у відділок поліції смт Кіровське. Ізет Сайфулін є імамом незалежної релігійної мусульманської громади «Ескі Кирим». Ізета через деякий час відпустили, проте встигли скласти на нього протокол за статтею 5.26 кодексу про адміністративні правопорушення рф («Здійснення місіонерської діяльності з порушенням вимог законодавства про свободу совісті»). 

На Ленура Якубова склали адміністративний протокол за статтею 20.3. («Пропаганда або публічне демонстрування нацистської атрибутики чи символіки, або атрибутики чи символіки екстремістських організацій»). Ймовірно, Ленуру Якубову загрожує декілька діб арешту. Ленура привезли у Кіровський районний суд на засідання, адвокат Еміль Курбедінов також приїхав на засідання суду.  Суд призначив Ленуру 14 діб арешту. 

Також Кримська солідарність повідомляє, що працівники Центру «завітали» з обшуком до мечеті.  

Обшуки, скоріше за все, проводяться з метою прибрати незалежного представника громади і поставити людину, яка підконтрольна росіянам.  

Раніше, наприкінці листопада 2023 р., відбулися обшуки у чотирьох членів мусульманської громади «Алушта», яка вже багато років потерпає від репресій. Тоді члени громади були або оштрафовані, або заарештовані за кілька діб під вигаданими звинуваченнями в адміністративних правопорушеннях. 

«Громади не бажають підкорятися підконтрольному окупантам Духовному управлінню мусульман Криму, який став одним з інструментів контролю окупаційної адміністрації над релігійним життям півострова. Однією з причин обшуків є протиріччя щодо призначення імамів: окупанти вимагають, щоб намаз (п’ятиразову щоденну обов’язкову молитву) міг проводити лише імам, якого призначає ДУМК, а члени мусульманських громад хочуть, щоби молитви проводив той імам, якого вони самі оберуть», – пояснює Євгеній Ярошенко.   

Нагадаємо, окупанти посилюють тиск у Криму в січні-лютому.  Минулого тижня відбулися обшуки в будинку активістки Лутфіє Зудієвої, за тиждень до того затримували адвоката Еміля Курбедінова. Так росіяни намагаються придушити будь-який супротив на півострові.  

Джерело зображення: Кримська солідарність.  

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини