Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Окупанти вчергове затримали кримського адвоката Еміля Курбедінова 

15 / 02 / 2024

15 лютого 2024 року об 11 годині дня окупанти затримали адвоката жертв політично вмотивованих справ Еміля Курбедінова біля будівлі фсб у Сімферополі.

«У Сімферополі біля будівлі Управління ФСБ затримано адвоката Еміля Курбедінова. Співробітники Центру з протидії екстремізму везуть його в міський відділ поліції», — йдеться на сторінці «Кримської солідарності» у Facebook.

Приблизно через 1,5 години працівники спецслужб відпустили Еміля. Проте вже призначили судове засідання у Мировому суді Київського Судового району Сімферополя.

Приводом для затримання кримського адвоката Еміля Курбедінова став пост у Telegram. 14 липня 2023 року Еміль у своєму телеграм-каналі опублікував пост, де наголосив, що навчання в університеті є підставою для відтермінування служби в армії рф. Російські спецслужби вважають це адміністративним правопорушенням (ст. 13.15 Кодексу російської федерації, частина 9). Скоріше за все, російські спецслужби готують базу для того, аби позбавити Курбедінова ліцензії.

Враховуючи, що Еміля затримали одразу на виході після слідчих заходів, можна припустити, що це була домовленість спецслужб і співробітників центру. Останні одразу повезли Еміля Курбедінова у відділок поліції. 

«Еміль зателефонував, він виходив зі слідчих заходів. Його зустріли співробітники Центру з протидії екстремізму Роман Філатов і Руслан Шамбазов і сказали, щоб він проїхав із ними», — повідомила його дружина Діана Курбедінова.

Також представники спецслужби стверджують, що свідків при затриманні не було, попри те, що в машині сиділа дружина адвоката. Захисника Еміля на момент затримання не було. 

Нагадаємо, Філатов і Шамбазов брали участь в інших адміністративних справах проти адвокатів і правозахисників. російські спецслужби не вперше переслідують адвокатів. 2021 року адвоката Едема Семедляєва оштрафували і відправили під адміністративний арешт. Роком пізніше окупаційна влада затримала одразу чотирьох кримських адвокатів: Едема Семедляєва, Назіма Шейхмамбетова, Айдера Азаматова та Еміне Авамілєву. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини