Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: росія продовжує переслідування кримських адвокатів 

13 / 10 / 2023

Росія продовжує чинити репресії проти адвокатів, які захищають жертв політично вмотивованих переслідувань у тимчасово окупованому Криму. 

З початку окупації Кримського півострова у 2014 році всього 15–20 адвокатів захищають права понад 186 кримських політв’язнів. Ще у 2017 році співробітники фсб рф провели обшуки в будинку адвоката Еміля Кубердінова, він також двічі перебував під адміністративним арештом. 

У 2021 році оштрафували та відправили під адміністративний арешт адвоката Едема Семедляєва. У травні 2022 року затримали одразу чотирьох кримських адвокатів: Едема Семедляєва, Назіма Шейхмамбетова, Айдера Азаматова та Еміне Авамілєву. 

Уже 4 серпня 2022 р. Адвокатська палата Чеченської Республіки позбавила адвокатського статусу Лілю Гемеджі, Рустема Кямілєва та Назіма Шейхмамбетова. Це засудили представники українських правозахисних організацій. 

У квітні 2023 року за позовом так званої «адвокатської палати Криму» були анульовані адвокатські ліцензії Лілі Гемеджі та Рустема Кямілєва. Через це щонайменше 13 жертв політично вмотивованих переслідувань у Криму можуть залишитися без належного правового захисту.

13 жовтня 2023 року в тимчасово окупованому Криму після обшуків був затриманий адвокат Олексій Ладін. Його звинувачують у нібито “дискредитації армії рф” через допис у соцмережах. 

Нагадуємо, що утиски незалежних адвокатів у Криму суперечать «Основним положенням про роль адвокатів», ухваленим VIII Конгресом ООН із запобігання злочинам (1990 р.), які гарантують адвокатам «можливість здійснювати їхні професійні обов’язки без залякування, перешкод, завдання турботи й недоречного втручання». У свою чергу, позбавлення адвокатських ліцензій ускладнюватимуть право затриманого, підозрюваного, обвинуваченого або засудженого захищати себе за посередництвом обраного на власний розсуд захисника, яке гарантоване ст. 6 (3)(c) Європейської конвенції з прав людини та ст. 14 (3)(d) Міжнародного пакту про громадянські й політичні права. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини