Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Виплати для ВПО: оновлення від юристів «КримSOS»

31 / 01 / 2024

26 січня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №94. Вона має назву «Деякі питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих категорій осіб». 

Згідно з цією постановою, якщо в січні 2024 року закінчився шестимісячний період допомоги ВПО, то з 1 лютого виплати продовжуються автоматично ще на один місяць. Звертатися для цього нікуди не потрібно. 

Якщо ви хочете продовжити виплати після 1 березня 2024 року, можете подати про це заяву особисто з 1 лютого (самі заяви прийматимуть протягом лютого-березня). Звертатись необхідно до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення.

Також у Постанові йдеться, що виплати продовжують на другий шестимісячний період автоматично: 

  • людям, які втратили працездатність (зокрема досягли пенсійного віку і отримують пенсію, розмір якої не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму);
  • людям з інвалідністю I чи II груп;
  • дітям з інвалідністю віком до 18 років. Це стосується і дітей, що мають тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, тяжкі травми; тим, хто потребує трансплантації органа, паліативної допомоги та яким не встановлено інвалідність, що підтверджується документально;  
  • дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування віком до 23 років. Зокрема дітям, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях. А ще — батькам-вихователям і прийомним батькам. 

Раніше юристи «КримSOS» роз’яснювали, що отримати допомогу на проживання можуть ті, хто:

  • після початку повномасштабної війни евакуювався з територій, на яких ведуться активні бойові дії, або з тимчасово окупованих територій. А також ті, хто має житло, яке пошкодили чи знищили внаслідок бойових дій;
  • отримували щомісячну адресну допомогу до 24 лютого 2022 року і станом на 1 березня 2023 року. Також ті, хто перемістився з тимчасово окупованої території або територій, на яких ведуться бойові дії повторно.

Перелік цих територій можна знайти за посиланням (він регулярно оновлюється). Заявку на допомогу ВПО можна подати як через застосунок «Дія», так і особисто. Для подачі особистої заяви потрібно звернутися до уповноважених осіб виконавчих органів сільських, селищних, міських рад або в центрах надання адміністративних послуг. Для цієї процедури потрібна ID-картка чи закордонний біометричний паспорт. Також обов’язково перебувати на території України. 

Якщо допомоги ВПО потребує дитина віком до 14 років, її можна оформити тільки через законних представників (батьків, опікунів, піклувальників). Дитина віком від 14 до 18 років може звернутися по таку допомогу самостійно. Отримати виплати можна на картку будь-якого українського банку. У паперовій заяві потрібно вказати IBAN цієї картки (як це зробити — читайте на сайті Міністерства цифрової трансформації). Термін для оброблення заявки — до 10 робочих днів. 

Якщо виникають додаткові запитання, звертайтеся на юридичну гарячу лінію «КримSOS» за телефонами +380952775355, +380630771619 або +380962240123. Наші спеціалісти приймають дзвінки у будні дні з 09:00 до 18:00. Також ви можете надіслати запит на електронну пошту help@krymsos.com. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті