Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Допомога на проживання ВПО. Відповіді юристів КримSOS

6 / 02 / 2023

Юристи КримSOS відповіли на основні питання про оформлення допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) від держави.

Інформація актуальна станом на 2 лютого 2023 року.

Кому виплачують допомогу?

Отримати допомогу на проживання можуть внутрішньо переміщені особи (ВПО), які стали на облік:

  • після 24.02.2022 та перемістилися з територій, на яких ведуться активні бойові дії, тимчасово окупованих територій та/або мають житло, яке, було пошкоджено чи знищено внаслідок бойових дій;
  • до 24.02.2022 та станом на 01.03.2022 отримували щомісячну адресну допомогу та/або повторно перемістилися з тимчасово окупованої території або територій, на яких ведуться бойові дії.

Перелік тимчасово окупованих територій та територій, на яких ведуться бойові дії постійно оновлюється, переглянути його можна за посиланням.

Чи можна подати заяву на оформлення допомоги через застосунок Дія?

Так, подання заяви на оформлення допомоги на проживання через застосунок Дія відбувається одночасно з реєстрацією як ВПО вперше (через Дію). Отримати допомогу можна лише за наявності ID-картки чи закордонного біометричного паспорта. Також обов’язковою умовою є перебування на території України.

Куди відносити паперову заяву на отримання допомоги?

Заяву на отримання виплати у паперовій формі приймають уповноважені особи виконавчих органів сільських, селищних, міських рад або в центрах надання адміністративних послуг.

Діти до 14 можуть оформити такі виплати тільки через законного представника (батьки, опікуни та піклувальники). Діти від 14 до 18 років можуть звернутися за отриманням допомоги на проживання самостійно або через законних представників.

Чи треба відкривати соціальну картку в Ощадбанку?

Ні, для виплат підходить будь-яка банківська картка будь-якого українського банку. Якщо державні працівники вимагають відкрити рахунок у конкретній банківській установі — це порушення закону.

У заяві потрібно вказати номер рахунку у форматі IBAN — це 29 цифр, що складають ваш міжнародний номер. Його можна дізнатися в консультанта банку чи знайти в мобільному застосунку банку. Детальну інструкцію шукайте на сайті Міністерства цифрової трансформації.

Скільки часу потрібно для отримання допомоги на проживання?

Подати документи можна в будь-який час. Допомога призначається уповноваженим органом впродовж 10 робочих днів з дня надходження заяви про допомогу на проживання.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті