Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Сімферополі затримали двох кримськотатарських активістів

26 / 11 / 2021

26 листопада російська окупаційна поліція затримала у Сімферополі координатора «Кримської солідарності» Дилявера Меметова та громадянського журналіста Абдуллу Сейдаметова.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» із посиланням на кореспондента видання «Грани.ру» Айдера Кадирова.

За його словами, активістів затримали біля підконтрольного Росії Кримського гарнізонного військового суду, де розглядають апеляцію на вирок другої Бахчисарайської  «справи Хізб ут-Тахрір».

Дилявер Меметов

«Дилявер Меметов з’явився біля Кримського гарнізонного військового суду після перерви і знаходився за 20 метрів від будівлі. У його бік попрямували співробітники поліції… Представники закону повідомили координатору про “повторне порушення” та відвезли до “Центрального” відділу поліції Сімферополя за присутність на зустрічі адвоката Едема Семедляєва 23 листопада. Затримання проводив капітан поліції Олексій Кузнєцов», – повідомляє «Кримська солідарність».

Абдулла Сейдаметов.

Нагадаємо, з жовтня 2021 року біля «Кримського гарнізонного військового суду» окупаційна поліція 4 рази проводила масові затримання кримськотатарських активістів: 11 жовтня, 25 жовтня, 29 жовтня, та 1 листопада. Окупаційна поліція мотивувала кожне затримання тим, що активісти нібито порушували ст. 20.2.4. КпАП РФ («Організація масового одночасного перебування громадян в громадських місцях, які призвели до порушення громадського порядку»).

Серед затриманих 25 жовтня був адвокат Едем Семедляєв. На нього склали два адмінпротоколи за «непокору поліції». 11 листопада Семедляєва заарештували на 12 діб.

23 листопада десятки кримськотатарських активістів зібралися біля сімферопольського ізолятора тимчасового тримання, щоби зустріти Семедляєва, якого того дня відпускали на волю. Однак окупаційна поліція розігнала ці збори і затримала 32 активісти. Сімнадцятьох із них пізніше заарештували на строки від 10 до 14 діб, інших— оштрафували.

Вибір редакції

Ще Новини