Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

В Сімферополі відбулось масове затримання активістів, які прийшли зустріти адвоката Едема Семедляєва

23 / 11 / 2021

23 листопада російська поліція затримала 31 кримськотатарського журналіста та активіста  біля ізолятора тимчасового тримання в окупованому Сімферополі.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Близько 150 активістів зібрались біля ІТТ (багато з них мали при собі повітряні кульки з гірляндами), аби зустріти адвоката Едема Семедляєва, який відбув 12-денний адміністративний арешт за «непокору поліції».

фото: Кримська солідарність

Масові затримання почались за декілька хвилин до виходу Семедляєва з ізолятора. Затриманих відвезли до «Залізничного», «Центрального» та «Київського» відділення окупаційної поліції.

Сам Едем Семедляєв без перешкод залишив ізолятор і повернувся додому.

«На жаль, ми не змогли зустріти Едема в нормальній людській манері. Співробітники правоохоронних органів просто розігнали людей, які прийшли сюди. Далі події переміщуються до відділку поліції», — прокоментувала подію кримська активістка і правозахисниця Лутфіє Зудієва.

UPD. В ніч проти 24 листопада окупанти звільнили 4 затриманих біля ІТТ жінок та одну 14-річну дівчину.

фото: Кримська солідарність

Нагадаємо, 11 листопада підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя заарештував кримського адвоката Едема Семедляєва на 12 діб та оштрафував його на 4 тис. рублів за «непокору поліції» (стаття 19.3 КпАП РФ).

«Провина» адвоката нібито полягала в тому, що він відмовився виконувати «законні» вимоги співробітника окупаційної поліції Руслана Шамбазова (колишнього українського правоохоронця). Той вимагав у Семедляєва припинити аудіозапис їхньої розмови у відділенні поліції та роздягтися догола для перевірки тіла на «наявність екстремістських татуювань».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини