Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Арешт Едема Семедляєва — це сигнал влади РФ усьому адвокатському співтовариству, — Еміль Курбедінов

12 / 11 / 2021

11 листопада підконтрольний Росії Центральний районний суд Сімферополя заарештував кримського адвоката Едема Семедляєва на 12 діб і оштрафував його на 4 тисячі рублів за «непокору поліції» (ст 19.3 КпАП РФ).

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Адвокат був заарештований за те, що 25 жовтня він нібито відмовився припинити аудіозапис на вимогу російського поліцейського Руслана Шамбазова (колишній працівник правоохоронних органів України).

Захист Семедляєва наполягав, що за статтею 24.3 КпАП РФ («Відкритий розгляд справ про адміністративні правопорушення») адвокат мав право вести аудіозапис.

Штраф Семедляєву призначили за відмову роздягтися догола на вимогу Шамбазова, який нібито хотів перевірити, чи є на тілі адвоката «екстремістські татуювання».

«Це протокол не лише Едему Семедляєву, це протокол усьому адвокатському співтовариству. Це таке послання, що будь-який адвокат, який прибуде в поліцію, може бути підданий ось такій принизливій вимозі співробітників поліції. І за відмову від таких незаконних дій на адвоката може бути складений протокол і він може бути заарештований на 12 діб. Звичайно ж ми оскаржуватимемо це рішення суду», – прокоментував засідання адвокат Едема Семедляєва Еміль Курбедінов.

Едем Семедляєв (ліворуч) та Еміль Курбедінов

Нагадаємо, 25 жовтня окупаційна поліція Криму затримала 21 кримськотатарського активіста та журналіста біля підконтрольного РФ Кримського гарнізонного військового суду у Сімферополі.

Активісти зібралися біля «суду», аби стежити за розглядом апеляції щодо Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір».

Але російська поліція знову провела масові затримання.

Увечері того ж дня у «Центральному» відділку окупаційної поліції Сімферополя було затримано адвоката Едема Семедляєва. Юрист приїхав до відділення, аби надати правову допомогу затриманим активістам. Однак поліцейські склали на нього два протоколи за ст. 19.3 КпАП РФ). 

26 жовтня «Центральний райсуд» Сімферополя звільнив Семедляєва, оскільки обидва протоколи проти нього поліція склала неправильно.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини