Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Сімферополі окупаційна поліція затримала 20 кримськотатарських активістів (оновлено)

11 / 10 / 2021

Уранці 11 вересня російська поліція затримала 15 кримськотатарських активістів, які зібралися біля будівлі підконтрольного Росії Кримського гарнізонного військового суду. Окупаційна поліція стверджує, що затримані нібито порушили ст. 20.6.1. КоАП РФ («Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрози її виникнення»).

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Увечері того ж дня російські силовики затримали ще п’ятьох осіб, які зібралися біля будівлі окупаційного відділку поліції «Центральний», куди відвезли раніше затриманих.

Біля будівлі «Кримського гарнізонного військового суду» зібралися більше сотні кримськотатарських активістів. Вони хотіли дізнатися результат судового засідання по розгляду апеляційної скарги у справі Красногвардійської групи «Хізб ут-Тахрір». Сам процес мав відбутися в Апеляційному військовому суді м. Власіха Московської області, а в «Кримському гарнізонному військовому суді» була запланована трансляція засідання.

Активісти біля «Кримського гарнізонного військового суду» (фото: Кримська солідарність)

Як повідомила в коментарі QirimInfo дружина фігуранта Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» Рустема Емірусеїнова Аліє, активісти, які зібралися біля «суду», не влаштовували жодних акцій.

«Ми мирно стояли, не перекривали рух, нікому не заважали і чекали рішення суду. Але тут почала збиратися поліція, почали зачитувати в рупор постанову Аксьонова (глави окупаційної адміністрації Криму — ред.) про карантинні заходи. Хочу зазначити, що це не було масовим скупченням. Всі стояли біля суду, були в масках, в засобах захисту. Вони просто стояли і чекали рішення суду, ніякої акції і гасел, вигуків», — розповіла Аліє Емірусеїнова.

фото: Кримська солідарність

За її словами, поліція стала витісняти активістів з-під будівлі «суду», а потім почала затримувати деяких чоловіків. Іншим активістам, сказала Аліє Емірусеїнова, російські силовики погрожували затриманням, якщо вони не розійдуться.

«Всіх затриманих відвезли у відділення поліції на вул. Футболістів. Близько 10 людей. Серед них — мій свекор, батько політв’язня Рустема Емірусеїнова (Емірусеїнов Решат — ред). Мій свекор — літня людина, у нього онкологічне захворювання, у нього хворе серце. Правоохоронні органи почали нас витісняти і в рупор стали погрожувати, що нас всіх помістять в автобуси», — розповіла активістка.

Затримані активісти у поліцейському автобусі (відео: Кримська солідарність)

Пізніше «Кримська солідарність» опублікувала список затриманих:

1. Аблялімов Казім Расімович

2. Ібрагімов Мір Ібрагім Мір Вагіф огли

3. Урінбаєв Садик Рузікулович

4. Мустафаєв Енвер Сеїтовіч

5. Шихбадінов Рустем Велітович

6. Параламов Решат Расімович

7. Тейфуков Селім Рішатович

8. Аблямітов Мансур Рустемович

9. Меметов Ескендер Ремзієвич

10. Меметов Дилявер Ремзієвич

11. Емірусеїнов Решат Асанович

12. Ібрагімов Ленур Мусанович

13. Абітов Алімхан Алімович

14. Умеров Аметхан Айдерович

15. Мінгафаров Гафур Шаріпович

Затриманих відвезли до «Центрального» відділку окупаційної поліції Сімферополя. Адвокат Назім Шейхмамбетов вже заявив про те, що буде захищати їхні інтереси.

Затримані активісти у подвір’ї поліцейського відділку (фото: Кримська солідарність)

Через 7 годин після подій біля «Кримського гарнізонного військового суду», кримськотатарські активісти зібралися поблизу окупаційного відділку поліції «Центральний», щоб з’ясувати долю 15-ти затриманих осіб.

Це зібрання активістів також закінчилося затриманнями.

Всього біля поліцейського відділку були затримані 5 людей:

Меметов Умер Аметович

Ібрагімов Білял Ленурович

Муратов Сейт-Нафе Сейтхалієвич

Урінбаєв Хамза Садик огли

Люманов Мемет Айдерович

Їм також інкримінували ст. 20.6.1 КпАП РФ ( «Невиконання правил поведінки при надзвичайній ситуації або загрози її виникнення»).

Саме засідання апеляційного суду у справі Красногвардійської групи, повідомляє «Кримська солідарність», було відкладене до 10 години ранку 25 жовтня.

Нагадаємо, фігурантами Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» є Ескендер Абдулганієв, Арсен Абхаїров та Рустем Емірусеїнов.

Їх затримали у лютому 2019 року за підозрою у причетності до забороненої в РФ і в Криму релігійної організації «Хізб ут-Тахрір».

3 листопада 2020 року, Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону визнав фігурантів Красногвардійської «справи Хізб ут-Тахрір» винними в організації та участі в діяльності забороненої в РФ організації і засудив Рустема Емірусеїнова до 17 років ув’язнення, Арсена Абхаїрова — до 13 років, а Ескендера Абдулганієва  до 12 років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини