Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

У Сімферополі знову пройшли масові затримання кримськотатарських активістів (оновлюється)

1 / 11 / 2021

1 листопада окупаційна поліція Криму знову провела масові затримання кримськотатарських активістів біля «Кримського гарнізонного військового суду» у Сімферополі.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Активісти знову зібралися біля «суду», щоби стежити за розглядом апеляції у Красногвардійській «справі Хізб ут-Тахрір». Засідання відбувається в Апеляційному військовому суді у м. Власиха Московської області та транслюється у «гарнізонному суді».

Список затриманих:

 1. Каралієв Сейт-Осман
 2. Меметов Дилявер
 3. Алієв Ульвій
 4. Умеров Аметхан
 5. Сейдалієв Мустафа
 6. Сейтумеров Абдулмеджит
 7. Якубов Ельдар
 8. Німетулаєв Ремзі
 9. Мустафаєв Сейдамет
 10. Сеталієв Наріман
 11. Аметов Расім
 12. Ібраїмов Куламет
 13. Зейнетдінова Зера
 14. Бекірова Суваде
 15. Сейтумерова Пакізе
 16. Неметулаєва Зарема
 17. Ібраїмова Зуляра
 18. Якубова Сафіє
 19. Люманова Ліля
фото: Кримська солідарність

Усіх затриманих відвезли до «Центрального» відділку окупаційної поліції Сімферополя.

Адвокат Назім Шейхмамбетов прибув у відділок, але його не допустили до затриманих. Захисник подав скаргу до підконтрольної Росії прокуратури Центрального району Сімферополя.

Як повідомляє Кримська солідарність, серед затриманих є хвора на діабет жінка, якій в обід необхідно ввести ін’єкцію інсуліну.

UPD. Кореспондента Кримської солідарності Куламета Ібраїмова відпустили з відділку без складання протоколу.

Затримана активістка Суваде Бекірова о 14.00 (13.00 за Києвом) має зробити ін’єкцію інсуліну, якого у неї немає із собою. Адвокат Назім Шейхмамбетов надав поліції копії медичних документів активістки, проте її досі утримують у відділку. Про це повідомив Куламет Ібраїмов.

Суваде Бекірова (фото: Кримська солідарність)

UPD 2. Суваде Бекірову відпустили з відділку без складання протоколу!

UPD 3. Зарему Неметулаєву, Зуляру Ібраїмову та Лілю Люманову (дружина політв’язня Амета Сулейманова) випустили з відділку поліції. На них склали протоколи за ст. 20.6.1 КоАП РФ (Невиконання правил поведінки за надзвичайної ситуації чи загрози її виникнення).

Зуляра Ібраїмова (фото: Кримська солідарність)

Затримані заявляють, що біля «Кримського гарнізонного військового суду» всі вони перебували у масках і дотримувалися соціальної дистанції.

Активістів, яких відпускають із «Центрального» відділу окупаційної поліції, співвітчизники зустрічають піцою та кавою. Затримані нічого не їли із самого ранку.

(фото: Кримська солідарність)

UPD 4. Усіх затриманих вранці жінок (7 осіб) відпустили з відділення поліції.
Щодо шести з них (крім Суваде Бекірової) склали протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 20.6.1 КпАП РФ.
Затриманими залишаються 12 активістів-чоловіків.

UPD 5. Відпустили громадського захисника Сейт-Османа Каралієва та координатора «Кримської солідарності» Дилявера Меметова. На них також склали протоколи за ст. 20.6.1 КпАП РФ.

Меметова затримують уже втретє з 11 жовтня.

Сейт-Осман Каралієв після виходу з «Центрального» відділку окупаційної поліції Сімферополя (фото: Кримська солідарність)

Нагадаємо, що це вже четвертий випадок масового затримання активістів біля «Кримського гарнізонного військового суду» за останній місяць.

Так, 11 жовтня було затримано 20 активістів.

Пізніше сімох із затриманих оштрафували за «організацію масового одночасного перебування громадян у громадських місцях, які спричинили порушення громадського порядку» (ст. 20.2.2 КпАП РФ).

25 жовтня окупаційна поліція Криму затримала 21 активіста та журналіста, а також адвоката Едема Семедляєва. Наступного дня 14 з них були оштрафовані (також за ст. 20.2.2 КпАП РФ), сімох виправдали. Едема Семедляєва (звинуваченого в «непокорі поліцейським») звільнили, оскільки окупаційна поліція не змогла без помилок скласти на адвоката протоколи.

29 жовтня окупаційна поліція затримала 31 активіста. Увечері того ж дня їх відпустили, на деяких склали протоколи за ст. 20.2.2 КпАП РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини