Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Твоє життя зміниться у гірший бік»: ФСБ погрозами намагалася завербувати кримського татарина Куртумера Чалгозова

4 / 01 / 2022

Кримського татарина Куртумера Чалгозова, якого затримували 14 грудня, намагалися завербувати співробітники ФСБ.

Про це Чалгозов розповів «Кримській солідарності».

За його словами, 14 грудня силовики привезли його до невідомого підвалу. Там чоловікові погрожували сфабрикувати проти нього кримінальну справу за розбещення неповнолітньої, якщо Чалгозов відмовиться від «співробітництва».

«У тебе 10 хвилин, думай. Або твоє життя зміниться у гірший бік,і ти сядеш, або працюватимеш з нами і житимеш, як жив. Все буде нормально», – розповів Чалгозов.

Чоловік погодився на «співпрацю», побоюючись за свою сім’ю, і підписав усі папери, які йому дали силовики. Куртумеру Чалгозову надали оперативний псевдонім «Борз».

Також Куртумер Чалгозов розповів, що йому запропонували пройти тест на поліграфі. Він погодився, бо знав про нелюдські методи роботи ФСБ. Крім цього, перед тестом невідомий співробітник ФСБ провів рукою по горлу Чалгозова, імітуючи нанесення порізу.

«Я чув історії про те, що там людину забрали, там щось відбувається … Ходила така розмова, що якщо туди (до рук ФСБ РФ – ред.) потрапляєш, то краще не сперечатися, погоджуватися і підписати (те, що вимагають російські силовики)», — сказав Куртумер Чалгозов.

Силовики запитували, чи кримський татарин знає причетних до «диверсії на газопроводі» у с. Перевальне, чи знає він як дістати зброю, чи їздить він на материкову частину України, чи знає охоронця лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, а також чи любить він Путіна.

Увечері 14 грудня Чалгозова відвезли додому до смт Приморський поблизу Феодосії, попередньо записавши на відео його відмову від претензій до ФСБ.

Варто зазначити, що через 3 дні після затримання Чалгозова, був затриманий кримськотатарський активіст Наріман Аметов із м. Старий Крим. Силовики також вимагали від нього пройти тест на поліграфі, проте він відмовився. Після цього кримського татарина стали катувати електричним струмом, і Аметов погодився пройти тест, а також підписати угоду про співпрацю.

Вибір редакції

Ще Новини