Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Куртумера Чалгозова відпустили додому. Його допитали у «справі про диверсію на газопроводі»

14 / 12 / 2021

Кримського татарина Куртумера Чалгозова, якого було затримано ФСБ РФ вранці 14 грудня, відпустили. Силовики допитували його у «справі про диверсію на газопроводі» у с. Перевальне.

Про це він розповів у коментарі КримSOS.

«Коли обшук робили, вони говорили, що шукають якісь документи та речі, пов’язані з вибухом у Перевальному. Тільки про цю справу питали. Нічого в мене не вилучили, бо нічого не було (із заборонених речей – ред). Потім посадили в машину, закрили мені очі. Я не бачив, куди мене везуть. Їхали близько 2 години. Привезли, гадаю, до Сімферополя. Мене допитував півгодини якийсь слідчий про те, чи я знаю причетних у справі про вибух. Я казав, що нікого не знаю. Більше нічого не питав», – розповів Куртумер Чалгозов.

Він також додав, що силовики самі привезли його додому.

«Довгий час я сидів у якійсь кімнаті та чекав, доки мене додому відвезуть, не могли знайти машину довго. Мене нагодували та напоїли. Потім привезли до Приморського, залишили за кілька вулиць від дому», — повідомив Чалгозов

Нагадаємо, у «диверсії» на газопроводі у с. Перевальне 23 серпня 2021 року окупаційна влада РФ звинувачує Азіза Ахтемова, його двоюрідного брата Асана Ахтемова та заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

Усіх трьох затримали після обшуків 3-4 вересня.

Проти Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито підірвали газопровід за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинувачують у «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ), а також у «незаконному придбанні, передачі, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання, було опубліковано два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них тортурами вибивали силовики з ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском силовиків.У жовтні всім трьом продовжили арешт до 23 січня 2022 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини