Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Справа про диверсію на газопроводі»: Наріману Джелялу, Асану та Азізу Ахтемовим продовжили арешт

28 / 10 / 2021

28 жовтня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя продовжив термін утримання під вартою українським політв’язням Наріману Джелялу, Азізу та Асану Ахтемовим до 23 січня 2022 року.

Про це кримським активістам повідомив адвокати Микола Полозов, Рефат Юнус та Сафіє Шабанова.

Полозов розповів, що засідання по справі Нарімана Джеляла проходило у закритому режимі через «загрозу безпеці учасників процесу». Самого Джеляла не доставили до «суду» з «Кримської психіатричної лікарні № 1» Сімферополя, де політв’язень проходить «психіатричну експертизу».

Наріман Джелял (фото: Стас Юрченко, Ґрати)

«Судове засідання проходило у закритому режимі, зокрема без Нарімана Джелялова. Тому що керівництво психіатричної лікарні вважає, що недоцільно привозити Джелялова на судове засідання та посилається на п.13 статті 109 КПК РФ. Оскільки засідання проходило у закритому режимі, його подробиць ми повідомляти не можемо. У результаті суд, незважаючи на заперечення захисту, продовжив термін утримання під вартою Наріману Джелялову до 23 січня 2022 року», — розповів Микола Полозов.

Адвокати Нарімана Джеляла Еміне Авамілєва та Микола Полозов

Другому фігуранту «справи про диверсію на газопроводі» Азізу Ахтемову також продовжили термін утримання під вартою до 23 січня 2022 року.

Про це кримським активістам повідомила адвокат Сафіє Шабанова.

Засідання у справі також проходило у закритому режимі.

Азіз Ахтемов

«Слідчий клопотав про продовження арешту Азізу Ахтемову, пославшись на те, що він може втекти від суду, оскільки має громадянство України. Захист парирував це тим, що всі кримчани мають громадянство України, включно із силовиками, незважаючи на їхні заяви про вихід з громадянства України, що буди подані до Федеральної міграційної служби. До державних органів України вони не дійшли і всі вони є громадянами України. Суд не прислухався до наших аргументів», — розповіла адвокат Сафіє Шабанова.

Адвокати Сафіє Шабанова та Іслям Веліляєв

Третьому фігуранту «справи про диверсію» Асану Ахтемову також продовжили арешт до 23 січня 2022 року.

Про це повідомив адвокат Рефат Юнус.

За його словами, обвинувачення просило продовжити арешт політв’язню через «тяжкість скоєного злочину». Захист не погодився із аргументами слідства.

«На нашу думку, клопотання слідства не пов’язане із проведенням слідчих заходів, а пов’язуємо ми це з тим, що Асан звернувся із заявою про проведення перевірки щодо працівників правоохоронних органів щодо застосування до нього недозволених методів. Ми переконані, що утримання Асана в умовах СІЗО та 50-денне утримання його у карантинній камері в нелюдських умовах пов’язане з тим, щоб перешкодити проведенню перевірки за його заявою, збору доказів, фіксації доказової бази про недозволені методи з боку правоохоронців», — розповів Рефат Юнус.

Асан Ахтемов

Також адвокат повідомив, що Асана Ахтемова перевели з карантинної камери до загальної камери СІЗО.

«Сьогодні мені стало відомо, що 4 дні тому Асана Ахтемова нарешті після 50 днів утримання у карантинній камері перевели до загальної. Жодна людина, щодо якої відкривали кримінальну справу, не знаходилася в карантинній камері так довго. Карантинна камера – це камера без права на прогулянки. Камера, в яку його перевели, розрахована на 12 осіб. Проте, за словами Асана, у ній тримали 18 людей. Умови у камері, в яку перевели Асана, за його словами — трохи кращі за карантинну», — сказав Рефат Юнус.

Адвокат Рефат Юнус

Нагадаємо, російська окупаційна влада Криму підозрює заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла та двоюрідних братів Ахтемових у скоєнні диверсії на газопроводі у кримському селі Перевальне 23 серпня 2021 року.

Усіх трьох затримали після обшуків 3-4 вересня.

Проти Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито вчинили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла звинувачують у «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ), а також у «незаконному придбанні, передачі, зберіганні, перевезенні, пересиланні чи носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання, було опубліковано два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них тортурами вибивали силовики з ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском силовиків.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини