Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Асана Ахтемова досі тримають у карантинній камері СІЗО, аби приховати сліди катувань на його тілі, — адвокат

13 / 10 / 2021

12 жовтня адвокати Сафіє Шабанова та Іслям Веліляєв відвідали в СІЗО-1 Сімферополя фігуранта «справи про диверсію на газопроводі» Азіза Ахтемова.

Він розповів адвокатам, що практично нічого не знає про свого двоюрідного брата Асана Ахтемова, який також проходить у цій справі.

Про це в Facebook повідомила Сафіє Шабанова.

«Азіз сказав, що бачився з Асаном днів 10 тому, коли їх возили на амбулаторну психіатричну експертизу в Севастополь. Єдине, що йому відомо, це те, що Асан досі знаходиться в карантинній камері, хоча на карантині зазвичай тримають перші два тижні. Ми з Азізом припускаємо, що Асана не піднімають в звичайну камеру в зв’язку з тим, що у нього ще присутні сліди застосування до нього фізичного впливу. Тому співробітники СІЗО, як ми припускаємо, чекають, коли все це загоїться і не залишиться жодних слідів», —  сказала Сафіє Шабанова.

Вона також додала, що за словами політв’язня, його утримують у камері на 6 осіб, але реально в ній перебувають семеро ув’язнених. Стан свого здоров’я Азіз Ахтемов оцінює як задовільний.

Раніше двоюрідного брата Азіза Ахтемова Асана і відвідав адвокат Айдер Азаматов.

В’язень розповів, що він досі відчуває наслідки катувань: він скаржиться на напади болю під час сну, які відбуваються раз на два-три дні і на біль у ребрах.

Нагадаємо, Азіз та Асан Ахтемови, а також заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял — фігуранти «справи про диверсію на газопроводі».

ФСБ затримала їх 3-4 вересня 2021 року.

За версією спецслужб, 23 серпня 2021 року на газопроводі біля кримського села Перевальне було підірвано газопровід, який живив військову частину. Російська влада стверджує, що це була диверсія, вчинена саме Ахтемовими та Джелялом за завданням українських спецслужб.

Проти двоюрідних братів ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин).

Нарімана Джеляла звинувачують у «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ) і в «незаконному придбанні, передачі, зберіганні, перевезенні, пересиланні або носінні вибухових речовин у складі організованої групи» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання, було опубліковано два видео-ролики, де брати Ахтемова «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але згодом політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них під тортурами вибивали працівники ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини