Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Фігурант «справи про диверсію на газопроводі» Азіз Ахтемов також заявив, що його катували

15 / 09 / 2021

14 вересня кримський адвокат Іслям Веліляєв відвідав обвинуваченого в «диверсії» на газопроводі в с. Перевальне Азіза Ахтемова. Побачення пройшло в «управлінні ФСБ Сімферополя».

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Веліляєв вже вступив на захист Ахтемова.

За словами адвоката, обвинувачений відмовився від даних раніше свідчень, отриманих під тиском силовиків.

У коментарі для «Кримської солідарності» Іслям Веліляєв сказав, що за словами Ахтемова, силовики також застосовували проти нього тортури.

«Надягання мішка на голову, утримання в наручниках, застосування електроструму, побої. Під таким тиском він дав свідчення», — сказав адвокат.

Раніше, про катування заявляв двоюрідний брат Азіза Асан Ахтемов, який також є фігурантом цієї справи.

Як повідомив Веліляєв, Азіз Ахтемов вважає висунуті йому обвинувачення наклепом, він їх не приймає, а показання, дані в присутності захисника за призначенням називає неправдивими.

Адвокат клопотав про додатковий допит і просив визнати раніше отримані докази неприпустимими через застосування «заходів морального і фізичного насильства до свого підзахисного».

«Була проведена очна ставка, де Ахтемов відмовився від будь-яких свідчень. Також відбулася очна ставка з водієм на маршруті регулярних перевезень в Україну, який раніше перевозив братів Ахтемових. З’ясувалося, що його теж утримували в ФСБ дві доби і допитали як свідка. Він розповів слідчим органам, що віз Ахтемова в Херсон для подачі документів на закордонний паспорт», — цитує адвоката «Кримська солідарність».

В даний момент, повідомив Веліляєв, Азіз Ахтемов регулярно доставляється в ФСБ для проведення слідчих дій. За словами захисника, на цьому тижні їх більше не буде, вони заплановані на наступний.

«Ми абсолютно не визнаємо висунуті нам обвинувачення. Будемо домагатися справедливості і правди. А правда полягає в тому, що мій підзахисний не брав участі в тому, в чому його звинувачують», — сказав Іслям Веліляєв.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня люди в формі ФСБ РФ, які відмовилися надавати документи, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова і Нарімана Джеляла. Їх відвезли в невідомому напрямку і близько доби ніхто не знав, де вони знаходяться і хто саме їх забрав.

Тільки увечері 4 вересня стало відомо, що їх тримають в будівлі «УФСБ Криму» в Сімферополі.

Пізніше адвокати дізналися, що проти Асана і Азіза Ахтемових були порушені кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). Нарімана Джеляла звинуватили у «пособництві диверсії». Але згодом його справу перекваліфікували і також звинуватили у диверсії. Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову інкримінували ст. 19.3 КоАП РФ ( «Непокора поліції»). За словами адвоката Миколи Полозова, Одаманов і Усеїнов не є фігурантами «справи про диверсію на газопроводі».

7 вересня було опубліковано відео, де люди, що представилися Азізом і Асаном Ахтемова (їх обличчя приховані) «зізнаються», як вони нібито отримали від українських спецслужб завдання підірвати газову трубу в Перевальному, інструкції та кумулятивний снаряд, захований в сирі.

Згодом було опубліковане друге «відео-зізнання», де Асан Ахтемов заявляє, що основним мотивом для вчинення «диверсії» були не гроші (за версією ФСБ українська розвідка пропонувала братам по 2 тис. доларів), а страх. На відео Асан Ахтемов каже, що українські спецслужби погрожували вбити його дітей, якщо той не погодиться на «співпрацю».

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла і братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини