Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Політв’язня Нарімана Джеляла помістили до психіатричної лікарні, аби змусити його замовкнути, — адвокат

11 / 10 / 2021

Окупаційна влада Криму помістила українського політв’язня Нарімана Джеляла до психіатричної лікарні для того, аби приховати його від громадськості і змусити його замовкнути.

Про це в коментарі QirimInfo заявив адвокат Микола Полозов.

За словами захисника, формально заступника голови Меджлісу відправили в 15-те відділення підконтрольної Росії Республіканської психіатричної лікарні для «проходження експертизи». Адвокат і Наріман Джелял вважають, що у слідства немає жодних підстав відправляти його на «експертизу», оскільки немає жодних підстав вважати його неосудним.

«На мій погляд, це спроба його таким чином приховати від громадськості. Нагадаю, що приблизно в тих же числах, у які будуть проводити експертизу, ми очікуємо судове засідання у справі продовження терміну утримання під вартою Нарімана. Якщо у звичайних обставинах обвинуваченого привозять на засідання, то людину, яка знаходиться на такій експертизі, на суд не привозять. У мене складається враження, що це свого роду спроба змусити Нарімана замовкнути, приховати його, не дати йому висловитися», — сказав Микола Полозов.

Микола Полозов

Юрист також додав, що переведення Нарімана Джеляла до психіатричної лікарні ускладнює доступ до нього адвокатів.

«Доступ адвокатів до нього є, але він істотно обмежений. Коли в цій же лікарні утримували заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова, то адвокати досить регулярно його відвідували в робочий час без якихось обмежень. Але зараз порядок там змінився. Тепер 15-те відділення лікарні є свого роду філією СІЗО Сімферополя, і адвокат може туди потрапити лише з дозволу начальника СІЗО. З’явилася додаткова бюрократична перешкода», — сказала Микола Полозов.

За словами адвоката, захист планує в найближчі дні відвідати українського політв’язня.

Наріман Джелял

Окупаційна влада відправила Нарімана Джеляла на «психіатричну експертизу» 7 жовтня на підставі постанови слідчого. Адвокати дізналися про це тільки наступного дня.

Згідно з російськими законами, така експертиза триває від 21 до 28 днів.

Раніше Микола Полозов в коментарі QirimInfo повідомляв, що адміністрація СІЗО Сімферополя намагається відрізати Нарімана Джеляла від зовнішнього світу.

Нагадаємо, Наріман Джелял — фігурант «справи про диверсію на газопроводі».

Його затримали після обшуку 4 вересня. Разом з ним у цій справі фігурують двоюрідні брати Асан та Азіз Ахтемови.

За версією ФСБ, 23 серпня 2021 року на газопроводі біля кримського села Перевальне диверсанти підірвали газопровід, який живив військову частину.

Цими диверсантами, стверджують в ФСБ, були Наріман Джелял та брати Ахтемови.

Проти Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито вчинили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла спочатку звинуватили в «пособництві диверсії», але незабаром йому перекваліфікували статтю і звинуватили у «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ), а також додали нове обвинувачення — «незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи»(ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання, було опубліковано два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них тортурами вибивали силовики з ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском ФСБ.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла та братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Пізніше Азізу Ахтемову «Верховний суд Криму» скоротив термін арешту на 2 дні, а Наріману Джелялу — на один.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини