Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Наріману Джелялу посилюють обвинувачення аби згодом визнати Меджліс терористичною організацію, — Микола Полозов

23 / 09 / 2021

Заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, заарештованому у «справі про диверсію на газопроводі», вже вдруге посилили обвинувачення.

Тепер ФСБ інкримінує йому «вчинення диверсії в складі організованої групи» (п. “А”, ч. 2 ст. 281 КК РФ — від 12 до 20 років позбавлення волі).

Про це QirimInfo повідомив адвокат Джеляла Микола Полозов.

Також політику додали нове обвинувачення — «незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ — від 10 до 15 років позбавлення волі).

Нове обвинувачення Микола Полозов назвав абсурдним з точки зору логіки і кримінального права.

«Це при тому, що навіть за версією слідства Наріман ніякого стосунку жодних  вибухових пристроїв не мав. Але слідство пояснює, що “це діяння було обумовлено спільним умислом”. Це означає, що він нібито теж повинен нести відповідальність за зберігання, перевезення вибухових пристроїв. З моєї точки зору, це не зовсім законна історія, оскільки навіть в теорії кримінального процесу покарання має бути індивідуалізоване», — сказав Микола Полозов.

За словами захисника, ФСБ продовжує посилювати звинувачення Наріману Джелялу для того, аби мати привід визнати Меджліс кримськотатарського народу терористичною організацією. Зараз, нагадаємо, в РФ і в Криму Меджліс заборонений, оскільки визнаний «екстремістською організацією».

«Тут навмисно відбувається посилення (обвинувачення — ред) і зрозуміло чому. Ключове політичне завдання російської влади — довести в російських судах причетність Меджлісу до якихось вибухів. І в даному випадку обвинувачення Нарімана Джеляла якраз вкладається в цю логіку. ФСБ мають намір максимально прив’язати Меджліс кримськотатарського народу до деструктивної діяльності, що в подальшому дасть політичній владі РФ привід визнати Меджліс терористичною організацією», — сказав Микола Полозов.

Нагадаємо, 3 та 4 вересня силовики з ФСБ РФ, провели обшуки і затримали двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемова, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеїнова та Нарімана Джеляла.

Проти Асана і Азіза Ахтемових було порушено кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ («Диверсія»). За версією ФСБ, брати підірвали газопровід в с. Перевальне за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла спочатку звинуватили в «пособництві диверсії». Слідство заявило, що він нібито був «посередником між виконавцями і організаторами злочину». Але незабаром Джелялу перекваліфікували статтю і також обвинуватили у диверсії.

Пізніше російські ЗМІ опублікували два відео-ролика, де брати Ахтемови «зізнаються» в скоєнні диверсії за завданням українських спецслужб.

Але потім Ахтемови заявили, що їх «зізнання» були дані після тортур і погроз з боку ФСБ.

Наріман Джелял також заявляв, що давав свідчення під тиском ФСБ.

Шевкету Усеїнову та Ельдару Одаманову обвинуватили за ст. 19.3 КоАП РФ («Непокора поліції»). Їх заарештували на 15 діб і 19 вересня відпустили.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла та братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини