Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Адміністрація СІЗО Сімферополя намагається відрізати Нарімана Джеляла від новин із зовнішнього світу, — адвокат

5 / 10 / 2021

5 жовтня російський адвокат Микола Полозов відвідав у СІЗО Сімферополя заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла, якого ФСБ звинувачує у диверсії.

Про це захисник повідомив QirimInfo.

За словами Полозова, політв’язня досі тримають у спецблоці СІЗО в ізоляції від будь-яких новин.

«На жаль, адміністрація СІЗО досі не забезпечила його холодильником і телевізором, хоча він подавав заяви. Тому ніякі новини із зовнішнього світу до Нарімана не надходять. Крім того, йому не приходять листи. Але мені багато його близьких та знайомих говорили, що вони йому писали, в тому числі через електронну систему “Зонателеком”. Я думаю, що це штучно створювана ситуація, оскільки його сусіду по камері такі листи приносять регулярно. Якби не ця обставина, то можна було б подумати, що там в цілому якийсь збій системи. А коли одному приходить, а іншому ні, це викликає запитання. Скоріш за все, це роблять для того, щоб зовсім відрізати Нарімана від новин», — сказав Микола Полозов.

Адвокат також додав, що в ув’язненні Наріман Джелял читає книги і намагається займатися спортом наскільки це дозволяють обставини. 

«Наріман намагається підтримувати себе в нормальній фізичній формі, навіть примудряється в прогулянковому дворику пробігати кілометр, хоча там місця мало — 4х2 метра. У нього гарний настрій, він не пригнічений, готовий відстоювати свою правоту. На здоров’я не скаржиться», — сказав Микола Полозов.

Нагадаємо, Наріман Джелял — фігурант «справи про диверсію на газопроводі».

Його затримали після обшуку 4 вересня. Разом з ним у цій справі фігурують двоюрідні брати Асан та Азіз Ахтемови.

За версією ФСБ, 23 серпня 2021 року на газопроводі біля кримського села Перевальне диверсанти підірвали газопровід, який живив військову частину.

Цими диверсантами, стверджують в ФСБ, були Наріман Джелял та брати Ахтемови.

Проти Ахтемових ФСБ порушила кримінальні справи за ч.1 статті 281 КК РФ (диверсія), за ст.35 КК РФ (злочин, скоєний організованою групою осіб) та за ст. 221.1 КК РФ (придбання, зберігання вибухових речовин). За версією ФСБ, Ахтемови нібито вчинили «диверсію» за завданням українських спецслужб.

Нарімана Джеляла спочатку звинуватили в «пособництві диверсії», але незабаром йому перекваліфікували статтю і звинуватили у «скоєнні диверсії в складі організованої групи» (п. «А», ч. 2 ст. 281 КК РФ), а також додали нове обвинувачення — «незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи»(ч. 4 ст. 222.1 КК РФ).

Після затримання, було опубліковано два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них тортурами вибивали силовики з ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском ФСБ.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла та братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Пізніше Азізу Ахтемову «Верховний суд Криму» скоротив термін арешту на 2 дні, а Наріману Джелялу — на один.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини