Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримськотатарський активіст Наріман Аметов заявив, що його катували працівники ФСБ

21 / 12 / 2021

Кримськотатарський активіст Наріман Аметов, якого 17 грудня затримала, а потім відпустила ФСБ, зазнав тортур електричним струмом з боку російських силовиків.

Про це він розповів«Кримській солідарності», яка опублікувала його розповідь.

За словами Аметова, силовики з ФСБ, які вранці 17 грудня увірвалися до його будинку з обшуком, відвезли його з мішком на голові та в наручниках у якийсь підвал. Там люди в масках сказали, що Аметова звинувачують у «теракті на газопроводі» у с. Перевальне. Кримському татарину запропонували пройти тест на поліграфі. Аметов відмовився, заявивши, що він ні в чому не винен, і що через його стрес апарат може видати спотворені дані. Після цього Нарімана Аметова почали катувати електричним струмом.

«Примотали ноги до ніжок стільця, під вуха підсунули якісь ганчірки та дроти. І я розумію, що мене битимуть струмом. Мене запитали, чи я не передумав? Я кажу: “приведіть адвоката” … і тут був перший розряд. Було боляче. Я протерпів….Він був секунди 2-3…Я сказав собі, що триматимуся. Але я розумів, що довго не протримаюсь. Потім був другий удар. Я теж тримався. Але тут… отримав третій удар. Такий, що не можу пояснити, що зі мною відбувалося. У мене мізки у той момент “попливли”. Я нічого не контролював. Я прокричав: “Все, я сяду за апарат!”. На що Максим (так представилася людина, яка катувала Аметова – ред) відповів: “Тепер я вирішуватиму” і продовжував завдавати ударів (струмом – ред). Я думав, що вже не вийду з цього місця», – повідомив Наріман Аметов.

Після трьох розрядів струму, розповідає активіст, катування припинилося. Він сказав силовикам, що зізнається в будь-чому і підпише все, що вони скажуть.

Потім працівники ФСБ дали йому ручку та папери, на яких Аметов розписався. Що було написано в цих паперах, активіст точно не пам’ятає. Один з документів, який він підписав, був відмовою від претензій до ФСБ.

Потім Наріман Аметов пройшов тест на поліграфі, який показав, що він говорить правду про свою непричетність до «диверсії». Після цього Нарімана Аметова відпустили та відвезли його до Старого Криму.

Наріман Аметов — кримськотатарський активіст, який регулярно відвідував суди в Криму та у Ростові-на-Дону з політично мотивованих кримінальних справ, брав участь у громадських ініціативах та онлайн-флешмобах. Аметов та його близькі заперечують його причетність до будь-яких диверсій.

Нагадаємо, у «диверсії» на газопроводі у с. Перевальне 23 серпня 2021 року окупаційна влада РФ наразі звинувачує Азіза Ахтемова, його двоюрідного брата Асана Ахтемова та заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла.

Усіх трьох затримали після обшуків 3-4 вересня.

За версією ФСБ, Ахтемови нібито підірвали газопровід за завданням українських спецслужб, а Наріман Джелял, нібито, був їхнім спільником.

Після затримання Ахтемових, було опубліковано два відео-ролики, де брати «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них тортурами вибивали силовики з ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском силовиків

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини