Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Справа про диверсію на газопроводі»: Наріману Джелялу висунули нове обвинувачення

9 / 11 / 2021

ФСБ висунула нове обвинувачення українському політв’язню Наріману Джелялу. Тепер крім «вчинення диверсії у складі організованої групи» (п. «а» ч. 2 ст. 281 КК РФ) та «незаконного придбання, зберігання та перевезення вибухових пристроїв, вчинених організованою групою» (ч. 4 ст. 222.1 КК РФ) Джеляла звинувачують у «контрабанді вибухового пристрою, вчиненого організованою групою» (ч. 3 ст. 226.1 КК РФ).

Про це QirimInfo повідомив адвокат Микола Полозов. Захисник дізнався про нове звинувачення проти Нарімана Джеляла 8 листопада під час слідчих дій в «УФСБ Криму».

За новою статтею політв’язню загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.

«Але навіть за версією слідства, “участь” Нарімана в нібито контрабанді вибухівки безпосередньо не здійснювалася. Але оскільки за версією ФСБ, Наріман перебував у якійсь організованій групі, то й на нього поширюється це обвинувачення. Наріман не визнає своєї провини», — сказав Микола Полозов.

Адвокату також стало відомо, що Нарімана Джеляла перевели із підконтрольної Росії Республіканської психіатричної лікарні, де він проходив психологічну експертизу, у СІЗО.

«Наріман повідомив про те, що минулого четверга його вивезли з психіатричної лікарні назад у сімферопольське СІЗО, до тієї ж камери в спецблоці. Спецблок не опалюється, а в камері не закривається до кінця вікно. Це при тому, що в Криму відбулося різке похолодання і, мабуть, ще холодатиме. Але загалом стан здоров’я у Нарімана задовільний, настрій хороший, бадьорий», — сказав адвокат.

Він також додав, що Нарімана Джеляла продовжують навмисно утримувати в інформаційній ізоляції.

«Жодної інформації із зовнішнього світу не надходить, телевізора в камері немає, жодних листів він не отримує. За майже місяць поки він перебував у лікарні, йому прийшов лише один лист, хоча я знаю, що йому багато пишуть. Ми вважаємо, що відбувається штучне обмеження. Але в СІЗО нам пояснювали, що нібито через велику кількість листів і малу кількість цензорів, вони не встигають всю кореспонденцію перевіряти вчасно і передавати», — сказав Микола Полозов.

Нагадаємо, Наріман Джелял — фігурант «справи про диверсію на газопроводі».

Його затримали після обшуку 4 вересня. Разом з ним у цій справі фігурують двоюрідні брати Асан та Азіз Ахтемови.

За версією ФСБ, 23 серпня 2021 року на газопроводі біля кримського села Перевальне диверсанти підірвали газопровід, який живив військову частину.

Цими диверсантами, стверджують в ФСБ, були Наріман Джелял та брати Ахтемови.

Після затримання було опубліковано два відео-ролики, де брати Ахтемови «зізнаються» у скоєнні диверсії.

Але потім політв’язні заявили, що ці «зізнання» з них тортурами вибивали силовики з ФСБ.

Наріман Джелял також сказав, що він давав свідчення під тиском ФСБ.

6 вересня підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя заарештував Джеляла та братів Ахтемових до 4 листопада 2021 року.

Пізніше Азізу Ахтемову «Верховний суд Криму» скоротив термін арешту на 2 дні, а Наріману Джелялу — на один.

28 жовтня усім трьом продовжили арешт до 23 січня 2022 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини