Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сніг не допоміг, вся надія на водоспади: в Ялті запасів води залишилося на два місяці

25 / 01 / 2021

«Якогось притоку від танення снігу в горах, на жаль, не відбулося. По всім водосховищам, які живляться за рахунок поверхневого стоку головної гряди Кримських гір, у нас притоки настільки мінімальні, що їх можна не брати до уваги», — сказав Баженов.

Також на цій нараді голова окупаційної адміністрації Ялти Яніна Павленко повідомила, що запасів води у водосховищах, що забезпечують місто, залишилося на два місяці.

«Середній підйом води на сьогоднішній день в Ялті становить 36 тис. 910 метрів кубічних, за розрахунками, води залишилося на два місяці. Але ми маємо великі притоки з наших додаткових джерел. Водоспад Хаста-Баш дає 40 тис. кубів, Уч-Кош – 4 тис. кубів, Масандрівський водоспад — 5 тис., озеро Могабі — 1 тис.», — сказала Павленко.

Тим часом Український Національний центр управління та випробувань космічних засобів провів супутниковий моніторинг змін площі водних дзеркал водосховищ в південній частині Криму.

Вчені досліджували стан Сімферопольського, Альмінського, Партизанського, Аянського, Загорського і Бахчисарайського водосховища. Аналіз проводився по фото, які були зроблені 16 лютого 2020 року і 6 січня 2021 року.

Дослідження показало, що об’єми води в цих водосховищах істотно зменшилися.

«Проведений аналіз результатів супутникового моніторингу змін площі дзеркал вод водосховищ в південній частині АР Крим свідчить, що у більшості водоймищ рівень води знизився нижче “мертвого об’єму” (тобто менше 30% від початкового об’єму). Зниження наповненості водоймищ несе загрозу екологічному балансу (загибель фауни, заростання водоймищ травою та чагарником, загроза небезпеці гідротехнічних споруджень тощо)», — зробили висновок українські вчені.

 

Як ми писали раніше, 14 грудня через критичну нестачу води, окупаційна влада Криму ввела в Ялті нові жорсткі графіки подачі води.

Нагадаємо, до 2014 року дніпровська вода з Каховського водосховища через Північно-Кримський канал забезпечувала близько 85% потреб Криму в прісній воді. Однак, з початком окупації, поставки на півострів припинилися.

Українська влада неодноразово заявляла, що відновлення подачі води в Крим можливе тільки після деокупацію півострова.

Детальніше про те як російська окупаційна влада намагається вирішити проблему водопостачання Криму, читайте в нашому матеріалі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини