Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Що запроваджує нова постанова щодо оплати житлово-комунальних послуг: роз’яснення юристів КримSOS 

12 / 01 / 2024

29 грудня 2023 року Кабінет Міністрів України ухвалив зміни до постанови щодо оплати житлово-комунальних послуг на час дії воєнного стану. 

Юристи КримSOS розповіли, на які категорії громадян розповсюджуються запроваджені зміни та що важливо враховувати при оплаті ЖКП.

На кого розповсюджуються запроваджені зміни? 

  • мешканці територіальних громад, де ведуться бойові дії;
  • мешканці тимчасово окупованих територій;
  • громадяни, чиє майно було пошкоджено внаслідок бойових дій. 

Щодо вищезазначених категорій громадян забороняється: 

  1. нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповну оплату за житлово-комунальні послуги;
  2. припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг у разі їх несплати або оплати у неповному обсязі.

За словами юристів КримSOS, для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) діє заборона стягнення заборгованості за ЖКП, утвореної після 24 лютого 2022 року. Тобто комунальним службам забороняється нарахування плати за житлово-комунальні послуги та стягнення заборгованості за ці послуги, утвореної після 24 лютого 2022 року, з дати початку по дату завершення тимчасової окупації територій, включених до переліку тимчасово окупованих росією територій України.

Зверніть увагу, що усі вищезазначені заборони діють за умови інформування про такі випадки виконавця комунальної послуги. 

Щоби підтвердити той факт, що ви покинули своє місце проживання, необхідно надати виконавцю комунальних послуг або управителю багатоквартирного будинку довідку ВПО (паперову або електронну) або інші документи, що підтверджують відсутність у приміщенні чи будинку. 

Також юристи зазначають, що уряд вніс зміни щодо врегулювання оплати послуг за централізоване водопостачання та водовідведення. Споживачі мають право на несплату послуг у разі їх невикористання під час тимчасової відсутності в житловому приміщенні понад 30 календарних днів.  

Для цього необхідно надати заяву та документальне підтвердження (паперове чи електронне). Якщо тимчасова відсутність перевищує 6 місяців, необхідно у місячний строк з моменту закінчення кожного шестимісячного періоду подати оновлену заяву та документальне підтвердження відсутності. 

Можливі приклади документального підтвердження (зокрема отримані в іноземній державі):

  • довідка з місця тимчасового проживання;
  • довідка з місця роботи чи навчання;
  • довідка з місця відбування покарання;
  • довідка з місця лікування;
  • довідка з місця проходження військової служби; 
  • інший документ, що підтверджує право на виїзд з України чи в’їзд в Україну у відповідний період часу. 

У разі виникнення додаткових питань звертайтесь на юридичну гарячу лінію КримСОС за телефонами +380952775355, +380630771619 або +380962240123. Наші спеціалісти приймають дзвінки у будні дні з 09:00 до 18:00. Також ви можете надіслати запит на електронну пошту help@krymsos.com. 

Вибір редакції

Ще Новини