Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сім важливих новин про Крим. Дайджест 29 жовтня – 4 листопада

5 / 11 / 2016

У Криму Росія відновлює старі і будує нові військові бази

1 листопада. У включеному Криму Міноборони Росії відновлює занедбані військові об’єкти радянського періоду і займається будівництвом нових. Радянські бункери на південному узбережжі Криму, тепер використовуються як бази з протикорабельної ракетної системою. Після анексії в 2014 році навколо бункерів з’явилися знаки, що забороняють вхід на територію «забороненої зони Міноборони РФ».

Місцеві жителі також повідомили, що російські солдати знову зайняли об’єкт і заблокували що ведуть до нього дороги. Бункери під Балаклавою – це лише мала частина нової російської програми по мілітаризації Криму.

Також, імовірно Росія спробує відтворити ланцюжок радіолокаційних станцій на грядках кримських гір. Це забезпечить ідеальний огляд для спостереження за Чорним морем, а також розташованими поруч країнами НАТО – Туреччиною, Болгарією та Румунією.

“Прокуратура” Криму не побачила порушення прав і свобод Ільмі Умерова

2 листопада. Російська “прокуратура” Криму в ході перевірки не виявила порушення прав і свобод заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова. Про це повідомляється у відповіді кримського “відомства” на запит правозахисної організації КримSOS, раніше направлений до генпрокуратури РФ.

“Проведеною прокуратурою Республіки Крим перевіркою фактів порушення прав і свобод обвинуваченого Умерова І.Р. при проведенні попереднього слідства, в тому числі при проведенні судової стаціонарної психіатричної експертизи та надання останньому медичної допомоги не виявлено, в зв’язку з чим підстави для вжиття заходів прокурорського реагування у нині відсутні “, – повідомляється в документі.

Джемілєву повідомили про засідання суду в Москві у його справі

2 листопада. Лідер кримських татар Мустафа Джемілєв отримав телеграму з інформацією про те, що в середині грудня в Верховному суді РФ в Москві пройде справу за його апеляційною скаргою.

«Вочевидь, призначений у Верховному суді Росії справу за апеляційною скаргою на рішення московського міського суду згідно з позовною заявою Мустафи Джемілєва ФСБ РФ, відбудеться о 10:00 16 грудня в Москві», – повідомляється в телеграмі на ім’я Мустафи Джемілєва.

У лютому 2015 року Басманний суд Москви визнав законним рішення про заборону лідеру кримських татар Мустафи Джемілєва на в’їзд на територію Росії.

Дело “диверсантів” кримське “слідство” не планує передавати в Москву

3 листопада. Російські слідчі органи не планують передавати справу “кримських диверсантів” з ведення ФСБ Сімферополя до Москви.

“Ми чекаємо документального підтвердження, але коли адвокати спілкувалися зі слідчим, то їм говорили, що ніхто не збирається передавати цю справу до Москви. Хоча адвокати на цьому наполягають, подають документи, але їм у відповідь кажуть, що в веденні ФСБ по Москві це не знаходиться. Слідчі з Криму їздили в Москву для проведення слідчий дій “, – розповів брат затриманого Євгена Панова Ігор Котелянець.

За словами Котелянца, поділ заарештованих і слідства могло бути зроблено для утруднення роботи захисту. Також не виключено, що силовики побоюються що затримані можуть розкрити деталі сфабрикованої справи.

Фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» призначили примусову психіатричну експертизу

3 листопада. Адвокат Еміль Курбедінов повідомив про призначення фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» примусової стаціонарної психіатричної експертизи. За його словами, таке рішення було викликано відмовою заарештованих кримських татар від психіатричної експертизи в знак солідарності з Ільмі Умеровим.

Російський “Чорноморнафтогаз” незаконно видобуває 2 мільярди кубометрів газу в рік

3 листопада. Російське “ГУП” Чорноморнафтогаз “, яке після анексії Криму навесні 2014 року незаконно заволоділо активами української компанії” Чорноморнафтогаз “, щорічно на шельфі Чорного моря добуває 2 млрд кубометрів природного газу. За словами голови української компанії” Чорноморнафтогаз “Світлани Нєжновою, видобутий газ використовується для постачання окупованого Криму.

Теракт в Новоолексіївці розглядатиме суд присяжних

4 листопада. Вирок у справі терористичного акту в селищі Новоолексіївка Херсонської області буде виносити суд присяжних.

Суд присяжних був обраний самим обвинуваченим, уродженцем Одеської області Валерієм Долапчі. Йому продовжено арешт до 2 січня 2017 року. За вчинення терористичного акту йому загрожує довічне ув’язнення.

На думку слідства, вибух був проведений «навмисне з метою порушення громадської безпеки і залякування населення на території, яка безпосередньо межує з тимчасово окупованою територією АР Крим, шляхом застосування саморобного вибухового пристрою».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті