Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Сервету Газієву, Джемілю Гафарову і ще трьом політв'язням продовжили арешт

10 / 09 / 2021

9 вересня Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону продовжив на 3 місяці термін утримання під вартою фігурантам другої Сімферопольської «справи Хізб ут Тахрір» Джемілю Гафарову, Аліму Карімову, Сейрану Муртазі, Ерфану Османову і Сервету Газієву.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

61-річний політв’язень Сервет Газієв брав участь в засіданні з тюремної лікарні по відеоконференцзв’язку.

Під час засідання обвинувачені просили суд перевести під домашній арешт хоча б літніх і хворих в’язнів Газієва і Гафарова.

Прокурор вимагав продовжити утримання в СІЗО всім.

Політв’язень Сервет Газієв знову виступав на засіданні кримськотатарською мовою, за що його відключили від відеозв’язку. Але пізніше суддя все-таки підключив його назад і вислухав позицію Газієва про запобіжний захід.

Раніше, 28 червня в слідчому ізоляторі №1 Ростова-на-Дону Сервет Газієв переніс мікроінсульт, внаслідок якого у політв’язня спостерігається асиметричність особи і порушення дикції.

У серпні його госпіталізували в відділення неврології ростовської міжобласної туберкульозної лікарні №19.

Нагадаємо, 27 березня 2019 року російські силовики провели в Криму обшуки в будинках кримськотатарських активістів, в тому числі активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». В результаті було затримано 25 осіб (друга Сімферопольська група).

Всі вони звинувачуються в причетності до забороненої в РФ (але легальної в Україні) організації «Хізб ут-Тахрір». Їм інкримінують ч. 1 ст. 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації), за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ (участь в діяльності терористичної організації). Всім фігурантам справи було також пред’явлено обвинувачення за ч. 1 ст. 30 і ст. 278 КК РФ (Приготування до насильницького захоплення влади).

Всі фігуранти цієї справи ФСБ розділила на 5 окремих груп по 5 чоловік нібито для зручності судового процесу.

Адвокати політв’язнів вважають, що їх розділили для того, аби у обвинувачених не було можливості координувати свої дії, і погоджувати тактику захисту.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини