Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Мікроінсульт позначився на обличчі та дикції Сервета Газієва, — український генконсул

30 / 07 / 2021

27 та 28 липня генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишевський відвідав у ростовських СІЗО №1 та №5 дев’ятьох кримських політв’язнів-фігурантів «справ Хізб ут-Тахрір».

Про це він розповів у коментарі QirimInfo.

Руслан Месутов, Ельдар Кантемиров, Руслан Нагаєв, Ленур Халілов (Алуштинська група), Сервет Газієв, Джеміль Гафаров, Алім Карімов, Сейран Муртаза та Ерфан Османов (друга Сімферопольська група) розповіли дипломату про спалах COVID-19 у своїх СІЗО та про стан свого здоров’я.

За словами генконсула, найгірше почуваються літні політв’язні Сервет Газієв та Джеміль Гафаров.

«Сервету Газієву підтвердили, що він перехворів на ковід. Крім того він минулого місяця переніс мікроінсульт, тому я побачив його зовсім у іншому зовнішньому вигляді, ніж 3 місяця тому, коли я його бачив востаннє. Мікроінсульт позначився на обличчі: воно у нього зараз несиметричне, втягнута щока, через що у нього трохи порушена дикція. Також у нього моргає ліве око. Ще у нього високий тиск. Однак він тримається, готується до судового засідання», — розповів Тарас Малишевський.

Як сказав дипломат, політв’язень Джеміль Гафаров так охарактеризував стан свого здоров’я у неволі: «старі болячки розцвіли, а нових набув іще».

«Він місяць провів у тій самій лікарні, де зараз перебуває Зекір’я Муратов. За словами Гафарова, медичний нагляд у лікарні не сильно відрізняється від нагляду у СІЗО, там він практично не отримував адекватного лікування. Гафаров сказав мені, що він уже просився перевести його з лікарні назад у СІЗО, оскільки в лікарні фактично нічого не відбувається», — сказав Тарас Малишевський.

Інші політв’язні, який відвідав український генконсул, почуваються відносно задовільно, проте у Руслана Месутова з 23 липня спостерігається висока температура. Результат ПЦР-тестування поки COVID-19 у нього не виявив.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини