Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Без повернення Криму неможливо забезпечити свободу судноплавства в Чорному морі та глобальну продовольчу безпеку 

29 / 02 / 2024

Про це зазначив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко на зустрічі з журналістами та Постійним Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим 24 лютого 2024 року. 

На зустрічі йшлося зокрема про те, що окупація Криму звела стіну між материковою Україною та півостровом. У той час, як Україна продовжує йти демократичним шляхом, Крим контролює все більш авторитарна країна, що деградує та демонструє ксенофобію щодо всіх, хто хоч якось незгоден із режимом. 

Аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко стверджує, що без деокупації Криму неможливо: 

  • врятувати українських громадян від викрадень, тортур, вбивств, незаконного ув’язнення. Чим довше російські війська перебуватимуть у Криму, тим більше людей страждатиме від звірств окупантів. Це збільшить і наплив біженців із Криму та новоокупованих територій до країн Західної Європи; 
  • повністю нівелювати загрозу повної окупації півдня України; 
  • припинити обстріли смертоносними ракетами та снарядами, що росіяни запускають із окупованого півострова; 
  • відновити повагу до міжнародного права та захистити будь-яку країну світу від вторгнення агресивного сусіда. 

Знайти хоч якусь міжнародну норму, яка ще не була порушена росією в Криму, доволі важко. «Викрадення, свавільні обшуки, катування, незаконне ув’язнення та доноси стали звичайною щоденною практикою в Криму», — зазначив під час зустрічі Євгеній Ярошенко. 

4 лютого 2024 року відбулася зустріч журналістів з Представництвом Президента України в Автономній Республіці Крим. На подію завітала делегація журналістів провідних європейських ЗМІ. Серед них — BTV, Euronews, ERT, L’Opinion та Euractiv. 

На зустрічі були присутні: Постійна Представниця Президента в Криму Таміла Ташева, її заступник Денис Чистіков, керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак, сестра політв’язня Богдана Зізи Олександра Баркова та аналітик ГО КримSOS Євгеній Ярошенко.  

Короткий звіт про зустріч доступний на Facebook-сторінці Представництва. 

Нагадаємо, один із воєнних злочинів, до яких часто вдається росія — примусова паспортизація. Тим, хто відмовився прийняти російський паспорт, не надають безоплатне медичне обслуговування і відмовляють у прийомі на роботу. А тих, хто прийняв російський паспорт, піддають примусовому призову до окупаційної армії. 

Джерело зображення: Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини