Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Правозахисники представили результати дослідження про COVID-19 в контексті прав людини в Україні

17 / 08 / 2020

Звіт стосується того, як Уряд України реагував на виклики, пов’язані з COVID-19 і наскільки були враховані стандарти прав людини. Також в звіті відображено як фактичні органи влади на окупованих територіях Криму і Донбасу вживали заходів проти епідемії і як ці заходи впливали на права людини. Організація КримSOS консультувала IPHR з тих питань, які стосувались окупованого Криму.

Як відзначає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, епідемія COVID-19 і те, як окупаційна влада Криму реагувала на неї, стало додатковою причиною порушення прав людини на півострові. Російська влада під приводом боротьби з епідемією, ввела низку обмежувальних та дискримінаційних заходів, які часто не були пов’язані з боротьбою з COVID-19.

«Серед іншого, були прийняті поправки в законодавство РФ, які зробили можливим притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення обмежень, пов’язаних з коронавірусом. Тут потрібно розуміти, що в цьому випадку РФ, як держава-окупант, ігнорує свої зобов’язання за міжнародним гуманітарним правом, оскільки Четверта Женевська конвенція не дозволяє державі-окупанту повною мірою використовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території», — сказав Євгеній Ярошенко.

Також, аналітик КримSOS нагадав, що громадяни України, які живуть в Криму, зіткнулися з низкою обмежень своїх прав, в тому числі права на вільне пересування.

«Під приводом боротьби з розповсюдженням коронавирусу, РФ дозволила жителям Криму з українськими паспортами перетинати адмінмежу з материковою частиною України тільки за наявності гуманітарних підстав і тільки один раз. І це ставить під питання можливість абітурієнтів з Криму взяти участь у вступній кампанії на материковій частині України. Одночасно з обмеженням пересування між Кримом і рештою України, РФ зняла подібні перешкоди для зв’язків півострова з Росією. І це в той час, коли в РФ зафіксовано один з найвищих у світі рівнів захворюваності на COVID-19», — сказав Євгеній Ярошенко.

За його словами, викликає стурбованість і те, що РФ майже нічого не робить для того, щоб захистити від епідемії ув’язнених в Криму: СІЗО і в’язниці переповнені, там неналежні санітарні умови, а російські суди не застосовують інших запобіжних заходів, окрім як взяття під варту, це стосується в тому числі і політв’язнів.

Ознайомитися з повним текстом доповіді ви можете тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини