Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: «суди» в Криму винесли щонайменше 612 постанов за «дискредитацію армії рф» за 2 роки 

4 / 03 / 2024

З початку повномасштабного вторгнення окупаційні суди у Криму винесли 612 постанов за підозрою в «дискредитації армії рф». Щонайменше 52 з них винесли лише з початку 2024 року – протягом січня і лютого. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

«Норма російського законодавства про відповідальність за начебто «дискредитацію російської армії» — інструмент придушення інакомислення та спротиву», – вважає Євгеній Ярошенко.

З моменту прийняття цієї норми найбільше постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 20.3.3 КпАП рф винесли: 

  • «Київський районний суд м. Сімферополя» — 99 постанов; 
  • «Армянський міський суд» — 53 постанови; 
  • «Євпаторійський міський суд» — 52 постанови; 
  • «Ялтинський міський суд» — 46 постанов; 
  • «Феодосійський міський суд» — 45 постанов. 

Рекордсменом за кількістю постанов про дискредитацію російської армії з початку 2024 року є «Армянський міський суд». Таких постанов він виніс аж 18 штук.  

Коли особу за рік вдруге притягують до адміністративної відповідальності по цій справі, то наступає кримінальна відповідальність. Після запровадження кримінальної відповідальності за публічне поширення «фейків» про російську армію (ст. 207.3 КК рф), від початку повномасштабної війни винесли 2 вироки. Людину можуть переслідувати за поширення інформації про російсько-українську війну та висловлення будь-якої думки, що суперечить позиції кремля.  

Крім того, за два роки «суди» в Криму винесли 6 вироків у кримінальних справах за статтею про повторну дискредитацію російської армії (ст. 280.3 КК рф).  

Нагадаємо, більшість «правопорушників» за цією статтею оштрафували на суму 30 тис. рублів — це приблизно 14 547 гривень. А саме порушення може загрожувати штрафом до 100 тис. рублів. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини