Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупаційні суди 284 рази розглядали «дискредитацію армії рф» у Криму

24 / 03 / 2023

КримSOS зафіксувала, що окупаційні суди розглядали справи про «дискредитацію армії рф» у Криму щонайменше 284 рази. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«З березня 2022 року адміністративні справи про «дискредитацію армії рф» у Криму розглядалися окупаційними судами щонайменше 284 рази. 233 рази вони винесли постанови про притягнення до адміністративної відповідальності щодо 224 людей. Найчастіше — за публікації в соціальних мережах, які суперечать позиції кремля», — розповідає Євгеній Ярошенко.

Більшість «правопорушників» оштрафували на суму 30 000 рублів — це приблизно 14 547 гривень.

Нагадуємо, що поправки до законодавства, які передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за «дискредитацію збройних сил рф», російський парламент ухвалив 4 березня 2022 року.

Минулого тижня очільник кремля владімір путін також підписав закон про відповідальність за «дискредитацію учасників війни проти України». Відтепер притягнути до адміністративної чи кримінальної відповідальності можуть і за несхвальні вислови щодо так званих «добровольців», тобто членів незаконного збройного формування ПВК «Вагнер».

Такі закони дозволяють переслідувати людей за будь-яке незручне висловлювання, дію чи поширення інформації, яка відрізняється від офіційної позиції кремля. За словами влади рф, основні причини їх ухвалення, – «захист інтересів рф та її громадян, підтримка міжнародного миру та безпеки».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини