Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: мінування «Кримського титану» порушує закони та звичаї ведення війни

5 / 07 / 2023

Мінування заводу «Кримський Титан» в окупованому Криму вчергове доводить, що росія системно порушує закони та звичаї війни. Провокації росії на території підприємства можуть спричинити тяжкі екологічні наслідки для України.

За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, мінування території підприємства є порушенням законів та звичаїв війни, що стосуються захисту довкілля. Зокрема йдеться про ст. 35 та ст. 55 Додаткового протоколу до Женевських конвенцій, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів (Протокол I), Конвенції про заборону військового або будь-якого ворожого використання засобів впливу на природне середовище (Конвенція ЕНМОД) та звичаєве міжнародне гуманітарне право (норми 43-45).

«В зоні можливого впливу ПрАТ «Кримський титан» знаходяться 2 водно-болотних угіддя міжнародного значення та 12 об’єктів природно-заповідного фонду України. До переліку таких об’єктів входять Кримський природний заповідник, біосферний заповідник «Асканія-Нова», національні природні парки «Азово-Сиваський», «Олешківські піски», «Джарилгацький» та «Нижньодніпровський», — йдеться в другій частині дослідження КримSOS «Довкілля Криму: зміни і втрати за час окупації».

Після окупації Криму, у 2018 році «Кримський титан» уже став причиною екологічної загрози для жителів півострова та Херсонщини. У ніч на 24 серпня того року стався викид небезпечних речовин у повітря. За попередніми даними досліджень, причиною забруднення є випаровування вмісту кислотонакопичувача, який «Кримський Титан» використовує. Через викид чимало мешканців Армянська зазнали ураження дихальних шляхів.

Підприємство Ukrainian Chemical Products (раніше — «Кримський титан») розташований у місті Армянськ у тимчасово окупованому Криму. Завод виробляє діоксид титану, який використовується в целюлозній промисловості, виробництві синтетичних волокон, гумових виробів, пластику, термостійкого та оптичного скла, білої емалі, керамічних діелектриків. Також підприємство займається виробництвом мінеральних добрив, сірчаної кислоти, алюмінію, сульфатів, рідкого натрієвого скла тощо.

6 червня 2023 року росіяни вчинили черговий воєнний злочин – підірвали греблю Каховської ГЕС. У результаті були затоплені та підтоплені десятки населених пунктів на окупованих та підконтрольних Україні територіях. На думку Голови Правління КримSOS Олексія Тільненка, таким чином росія додатково намагається приховати свої злочини на півдні України.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини